PRZYKULI się do bramy Radia Maryja! Rydzyk będzie WŚCIEKŁY [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-02-26 0:22

Protest pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu miał miejsce w czwartek (25.02.2021). Ruch Extinction Rebellion, ekolodzy i ci, którzy ich popierają przykuli się łańcuchami do bramy kontrowersyjnej rozgłośni. - Mówcie prawdę!, Działajcie teraz! - takie hasła mogliśmy usłyszeć podczas pikiety. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia na se.pl/torun.

PRZYKULI się do bramy Radia Maryja! Rydzyk będzie WŚCIEKŁY [ZDJĘCIA]

Tego ojciec Tadeusz Rydzyk prawdopodobnie się nie spodziewał. W czwartek (25.02.2021) miał niespodziewanych gości, którzy przykuli się łańcuchami do bramy Radia Maryja przy ul. Żwirki i Wigury w Toruniu. Pikietę zorganizował ruch Extinction Rebellion Toruń. Wydarzenie jest odpowiedzią na "bierność rządzących w sprawie katastrofy klimatycznej". 24 listopada 2020 roku ogólnopolski ruch prosił o zorganizowanie Ogólnopolskiego Klimatycznego Panelu Obywatelskiego. Minęły trzy miesiące i apel nie został wysłuchany. Efekt? Protest z konkretnymi hasłami. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

- Przyszedł czas. Extinction Rebellion ogłasza Czas na bunt. Żąda "MOWCIE PRAWDĘ", "DZIAŁAJCIE TERAZ", "PONAD POLITYKĄ" w obliczu katastrofy klimatycznej. Aktywistki i aktywiści przykuci łańcuchami do bramy siedziby Radia Maryja w Toruniu. To czas, w którym masz już do kogo dołączyć. W trosce o wszystko co kochamy - podkreślają organizatorzy w mediach społecznościowych.

Przykuli się łańcuchami do bramy Radia Maryja! [WIDEO]

Na miejscu pojawili się także funkcjonariusze toruńskiej policji. Nagranie z wydarzenia zostało opublikowane w mediach społecznościowych Extinction Rebellion Toruń. 

- System nas zawodzi. Wszystkie dotychczasowe rządy nas zawiodły. Nawet wtedy, kiedy podawaliśmy rozwiązania na tacy składając kolejne petycje czy obywatelskie projekty ustaw. Nie słuchają nas. Krótkowzrocznie skupiają się na korzyściach, które są w zasięgu ich ręki teraz. Nie myślą o przyszłości naszej i przyszłych pokoleń - grzmią organizatorzy na Facebooku.

Wygląda na to, że kolejne tego typu wydarzenia są kwestią czasu. Do tematu będziemy wracać.

Strajk Kobiet w Toruniu, Szosa Bydgoska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE