Toruń: Rasistowski atak na starówce. Zwrot akcji w śledztwie [NOWE FAKTY, ZDJĘCIA]

2020-02-13 12:04 KM
Nowe ustalenia ws. pobicia obcokrajowców! 6 napastników!
Autor: Nowe ustalenia ws. pobicia obcokrajowców! 6 napastników! Nowe ustalenia ws. pobicia obcokrajowców! 6 napastników!

Ta sprawa wciąż wywołuje spore emocje wśród mieszkańców Torunia. Funkcjonariusze z toruńskiej komendy nadal poszukują sprawców pobicia obcokrajowców. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że zdarzenie zaistniało na tle narodowościowym. Co ciekawe - jeden z mężczyzn, którego wizerunek został opublikowany przez służby, zgłosił się do policjantów. Okazało się, że na miejscu znalazł się przez przypadek.

Do tego niepokojącego zdarzenia doszło w minioną niedzielę (9 lutego) u zbiegu ul. Podmurnej i Placu Teatralnego w Toruniu. Policjanci z toruńskiej komendy poszukują sprawców pobicia obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi z uwagi na ich przynależność narodową oraz publiczne znieważenie na tle narodowościowym. 

- Niedzielne zajście na toruńskiej starówce to akt bandytyzmu i skrajnie nienawistnego postępowania, dla którego nie może być akceptacji. Ja z całą stanowczością potępiam takie zachowania! - przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Torunia Michał Zaleski.

W tej sprawie już przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego nastolatka. Materiały w jego sprawie trafią teraz do sądu rodzinnego. Funkcjonariusze znają również tożsamość kolejnego z uczestników zajścia - mężczyzna nie został jeszcze zatrzymany a funkcjonariusze pracują nad ustaleniem jego miejsca pobytu.

Pobili obcokrajowców na starówce w Toruniu. Ważny zwrot akcji w sprawie!

Dotychczasowe ustalenia wykluczyły udział w tym incydencie jednej z osób przedstawionej na wcześniej publikowanych fotografiach.

- Okazało się, że mężczyzna oznaczony na zdjęciu numerem „4” w tym miejscu znalazł się przypadkowo. Sam zgłosił się do policjantów i został przesłuchany w charakterze świadka. Działania kryminalnych doprowadziły do zabezpieczenia kolejnych nagrań monitoringów - mówi mł. asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Policja publikuje kolejne wizerunki wcześniej zarejestrowanych osób oraz dwa nowe wizerunki, które mogą mieć związek z tym przestępstwem.

- Funkcjonariusze nadal apelują do świadków, którzy byli świadkami tego zdarzenia lub rozpoznają osoby przedstawione na publikowanych zdjęciach o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112 - przekazuje mł. asp. Chrostowski.