Toruń sprzedaje działkę pod usługi. Gdzie i za ile?

2021-10-20 14:12
Toruń sprzedaje działkę pod usługi. Atrakcyjny teren
Autor: Centrum Wsparcia Biznesu Toruń sprzedaje działkę pod usługi. Atrakcyjny teren

Toruń. W miejskiej ofercie inwestycyjnej pojawiła się działka pod usługi na toruńskim lewobrzeżu. - Teren przy ul. Łódzkiej 117B będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami 2 grudnia 2021 r. - podaje Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Toruń sprzedaje działkę pod usługi. Gdzie i za ile?

Teren o powierzchni 3039 m² zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod usługi komercyjne. Dopuszczalne są budynki hotelowe, domy wycieczkowe i parkingi. Działka w Toruniu jest aktualnie zabudowana 5-cioma budynkami. Zostały one wzniesione w latach 1926-1930, w technologii tradycyjnej murowanej, z cegły z dachem o konstrukcji drewnianej. Jeden z budynków, jako element dziedzictwa kulturowego i zabytków podlega ochronie konserwatorskiej. W związku z tym wszelkie działania dotyczące tego budynku należy uzgadniać z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Budynki są wykwaterowane. - Pozostała część nieruchomości stanowi podwórze - częściowo ogrodzone oraz pozostałości przydomowego ogrodu. Dla budynków znajdujących się na nieruchomości przy ul. Łódzkiej 117B w Toruniu nie sporządzono świadectwa charakterystyki energetycznej. Działka usytuowana jest na terenie uzbrojonym w sieci: elektroenergetyczną, wodno-kanalizacyjną, telekomunikacyjną. Teren posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej o nawierzchni utwardzonej asfaltem - wyjaśnia Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu.

Czytaj też: Toruń. Adrian cierpi na niezwykle rzadką chorobę. Dramatyczny apel o pomoc. "Widzę strach w oczach..."

- Przetarg w którym będzie można wylicytować nieruchomość zaplanowano 2 grudnia 2021. Cena wywoławcza wynosi 600.000 zł, aby przystąpić do licytacji należy do 26 listopada 2021 wpłacić 10% tej kwoty na konto Urzędu Miasta - wyjaśnia Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Czy przekonują cię propozycje Torunia ws. komunikacji miejskiej?
Tak zmieniał się Toruń przez ostatnich 37 lat!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE