Toruń: Truskawki mają się coraz lepiej. Sprawdzamy aktualne ceny

2020-05-23 15:23 KORZ / KM
Truskawki
Autor: ESKA INFO Toruń Truskawki w Toruniu mają się coraz lepiej. Sprawdzamy aktualne ceny

18 złotych za kilogram. Tyle trzeba zapłacić za truskawki w Toruniu. Jeżeli nie będzie słońca, cena truskawek nie spadnie. Z kolei najwyższej jakości ogórki małosolne są po 15 złotych. Na naszym portalu sprawdzamy aktualną sytuację na targowiskach. Przeważają dobre wieści!

Czy to w środku tygodnia, czy podczas weekendu - wielu mieszkańców Torunia bardzo lubi uraczyć się porcją truskawek. Z początku, gdy ten bardzo popularny owoc pojawił się na straganach, ceny truskawek mogły przerażać. Na szczęście jest coraz lepiej. Zwiększa się też konkurencja, gdyż przybywa sprzedawców w różnych rejonach grodu Kopernika.

- 18 złotych. To najniższa cena za kilogram truskawek. Jak ktoś sprzedaje w Toruniu taniej, to nie jest to polska truskawka tylko hiszpańska - zapewnia nas jeden z handlujących na targowisku miejskim przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu.

Pan sam uprawia truskawki, pomidory i borówkę amerykańska. W zeszłym roku na jego straganie o tej porze truskawka kosztowało koło 7 złotych. Jeżeli w najbliższym czasie nie zmieni się pogoda to truskawka nadal będzie droga. Mało tego nie będzie też smaczna. Bo ten owoc potrzebuje słońca.

Nie wiadomo dlaczego pomidory są zdecydowanie tańsze na rynku niż truskawki. Najwyższej jakości polskie malinowego od sprawdzonych producentów kosztują 8 złotych.

Prawdopodobnie najlepsze ogórki małosolne w Polsce na straganie, który zawsze jest najbardziej oblegany kosztują 15 złotych za kilogram.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Kaczki wywołały spore zamieszanie w Toruniu! Interweniowała policja

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.