Toruń: Urząd Miasta przypomina o ważnym obowiązku! Będą kontrole straży miejskiej

2021-04-08 11:27 Konrad Marzec
Toruń: Urząd Miasta przypomina o ważnym obowiązku! Będą kontrole straży miejskiej
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Toruń: Urząd Miasta przypomina o ważnym obowiązku! Będą kontrole straży miejskiej

Urząd Miasta Torunia opublikował na głównej stronie grodu Kopernika komunikat dotyczący obowiązku deratyzacyjnego. - Od 1 do 30 kwietnia 2021 r. należy przeprowadzić deratyzację wszystkich nieruchomości na terenie miasta. Obowiązek ten spoczywa na właścicielach i administratorach posesji - czytamy na portalu UMT.

Toruń: Urząd Miasta przypomina o ważnym obowiązku! Będą kontrole straży miejskiej

Toruń przypomina - deratyzacja zgodnie z obowiązującym prawem miejscowym powinna być przeprowadzona dwa razy w roku, tzn. w kwietniu i październiku. W tym celu właściciel nieruchomości powinien wyłożyć trutkę przeciwko gryzoniom w zależności od konstrukcji budynku w piwnicy lub strychu. Jak wynika z komunikatu UMT zabiegi sanitarne związane ze zwalczaniem gryzoni muszą zorganizować na terenie swoich posesji właściciele i administratorzy budynków mieszkalnych, zakładów pracy, sklepów, magazynów itp., bez względu na to, czy szczury były zauważane na terenie określonej posesji, czy też nie.

Czytaj też: Toruń: DESPERAT siedział na konarze drzewa, dwa metry nad ziemią! Akcja policji w lasku niedaleko UMK

- Co ważne, wykonanie sezonowej deratyzacji nie zwalnia z bieżącej walki z gryzoniami - podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia.

Działania deratyzacyjne powinny odbyć się w dwóch etapach:

  • W pierwszym etapie, w miejscach zagrożonych obecnością gryzoni należy wyłożyć liczne (ale niewielkie objętościowo) trutki przeciw gryzoniom. W miejscach, w których mogą one być zagrożeniem dla ludzi lub zwierząt, należy umieścić je w specjalnych stacjach. Punkty, w których znajduje się trucizna, muszą być oznakowane.
  • W drugim etapie akcji, w przypadku stwierdzenia pobierania trutki, należy uzupełniać jej ilość. Po zakończeniu zabiegu trzeba posprzątać padłe gryzonie, posługując się ochronnymi rękawicami i unikając bezpośredniego kontaktu z otrutymi zwierzętami. Martwe szczury należy wyrzucić w workach foliowych do kontenerów na śmieci komunalne. 30 kwietnia 2020 r. trutka powinna zostać usunięta.

- Należy pamiętać o wykładaniu trutki w niewielkich porcjach w miejscach suchych i zabezpieczonych, gdzie przebiegają szczurze trasy, a następnie kontrolowaniu jej pobierania i systematycznym uzupełnianiu. Akcję deratyzacji nadzorują w naszym mieście Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Straż Miejska i Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta - podkreślają przedstawiciele UMT.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Toruń oferuje działki na sprzedaż
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE