Cześć Jej Pamięci!

Toruń uwielbiał jej materiały. Nie żyje ceniona fotoreporterka. Ciało oddała nauce

2023-03-17 15:32

Toruń obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Alicja Piotrowska, ceniona fotoreporterka, autorka wielu pięknych zdjęć poświęconych grodowi Kopernika. - Przekazała swe ciało na rzecz nauki, zatem nie przewiduje się pogrzebu - informują jej przyjaciele z Toruńskich Spacerów Fotograficznych. Powszechnie lubianą kobietę pożegnał m.in. prezydent Michał Zaleski.

Przez lata fotografowała koncerty, imprezy sportowe i codzienność torunian. Niezwykle serdeczna, nie był jej obojętny los drugiego człowieka - tak znajomi, przyjaciele i bliscy zapamiętają Alicję Piotrowską. Wieloletnia fotoreporterka "Nowości" przez wielu jest nazywana najsłynniejszą fotoreporterką w Kujawsko-Pomorskiem. Przełom XX i XXI wieku kojarzony jest m.in. z jej materiałami. 

Nie żyje Alicja Piotrowska. Tak żegna ją prezydent Torunia

- Jak napisali jej przyjaciele z Toruńskie Spacery Fotograficzne: „najsłynniejsza fotoreporterka regionu Pomorza i Kujaw”. Ja bym jeszcze dodał: najsympatyczniejsza, bo uśmiech, radość z tego, co robi, i ciepło, jakim obdarzała każdego, to były jej znaki rozpoznawcze. Jako wieloletnia fotoreporterka „Nowości” swoimi zdjęciami stworzyła kronikę naszego miasta. Utrwaliła zarówno toruńskie zabytki, różnorakie wydarzenia, jak i ulotne chwile z życia mieszkańców, ich codzienność. Rodzinę, przyjaciół proszę o przyjęcie najszczerszych wyrazów współczucia - napisał w mediach społecznościowych prezydent Michał Zaleski.

Nie będzie pogrzebu Alicji Piotrowskiej. Ciało przekazała nauce

Alicja Piotrowska przez wiele lat walczyła z poważną chorobą. Cierpiała na raka płuc. Zmarła w wieku 65 lat. Jej przyjaciele z Toruńskich Spacerów Fotograficznych przekazali, że kobieta przekazała swe ciało na rzecz nauki, więc nie przewiduje się pogrzebu. - Z pewnością zorganizujemy specjalne spotkanie upamiętniające naszą Alę. Nie zapomnimy Jej nigdy - podkreślają.

Nasza redakcja przyłącza się do wyrazów współczucia, kierowanych w kierunku rodziny i przyjaciół Alicji Piotrowskiej. Jej materiały pozostaną wiecznie żywe. 

Sonda
Czy lubisz robić zdjęcia?
Przedwojenne miss. Tragiczne losy najpiękniejszych Polek. Niezapomniani