Toruń: Ważna ulica będzie WYŁĄCZONA Z RUCHU! Powodem przebudowa gazociągu

2019-12-08 19:40 EITOR
Toruń: Ważna ulica będzie WYŁĄCZONA Z RUCHU! Powodem przebudowa gazociągu
Autor: MZD w Toruniu cToruń: Ważna ulica będzie wyłączona z ruchu! Powodem przebudowa gazociągu

Uwaga mieszkańcy Torunia i nie tylko! Od poniedziałku (9 grudnia) do środy (11 grudnia) ulica Hurynowicz będzie zamknięta dla ruchu. Wyłączony zostanie odcinek przy skrzyżowaniu z ul. Żwirki i Wigury. - Powodem jest przebudowa gazociągu - informuje toruński MZD.

Ulica Hurynowicz i Długa to dwie sąsiadujące ze sobą ulice. Od kilku miesięcy toruńscy drogowcy prowadzą przebudowę tych ulic.

- Na ulicy Długiej obejmuje ona odcinek od ul. Szosa Chełmińska w stronę ul. św. Józefa. W ramach inwestycji zostanie wykonana asfaltowa nawierzchnia i  obustronne chodniki. Dodatkowo po stronie północnej droga rowerowa. Nie zabraknie również miejsc postojowych i parkingów - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Z kolei ul. Hurynowicz jest przebudowywana na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do skrzyżowania z ul. Długą (nawierzchnia z kostki betonowej i obustronny chodnik– długość ok. 80m) i na odcinku od ul. Długiej w kierunku północnym (długość ok. 50m, nawierzchnia asfaltowa, obustronny chodnik). Zagospodarowany zostanie także teren przed budynkiem ul. Św. Józefa 60-64.

Przebudowa gazociągu. Ulica Hurynowicz będzie zamknięta dla ruchu!

Prace rozpoczną się w poniedziałek (9 grudnia).

- Dojazd do szkoły i osiedla będzie możliwy nowo wykonanym odcinkiem ul. Długiej od skrzyżowania z ul. Szosa Chełmińska. Za utrudnienia przepraszamy - przekazuje Agnieszka Kobus-Pęńsko.

Przebudowa ulicy Hurynowicz i jej zakres był konsultowany z mieszkańcami w ramach konsultacji społecznych. Prace kosztują 3.448.443,60 zł.