Więcej policyjnych patroli na ulicach Torunia! Urząd Miasta przekaże OGROMNĄ kwotę [ZDJĘCIA]

2021-02-26 15:39 Konrad Marzec
Więcej policyjnych patroli na ulicach Torunia! Urząd Miasta przekaże OGROMNĄ kwotę
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Więcej policyjnych patroli na ulicach Torunia! Urząd Miasta przekaże OGROMNĄ kwotę

W piątek (26.02.2021) Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski podpisali porozumienie pomiędzy Komendą Miejską Policji w Toruniu a Gminą Miasta Toruń. Dokument dotyczy współpracy magistratu, który przekaże na rzecz toruńskiej komendy środki w kwocie 675 tysięcy złotych. - Fundusze pozwolą na skierowanie na ulice większej ilości patroli oraz współfinansowania zakupu czterech radiowozów. Będzie to kwota 200 tysięcy złotych - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Więcej policyjnych patroli na ulicach Torunia! Urząd Miasta przekaże OGROMNĄ kwotę

26 lutego 2021 roku w Toruniu  przy ul. Grudziądzkiej 17, doszło do  podpisania  porozumienia pomiędzy insp. Maciejem Lewandowskim Komendantem Miejskim Policji w Toruniu oraz Panem Michałem Zaleskim Prezydentem Miasta Torunia. Porozumienie dotyczyło finansowania przez toruński Urząd Miasta dodatkowych patroli i współfinansowania zakupu radiowozów. W ramach współpracy i przekazanych przez magistrat pieniędzy w kwocie 675 000 złotych funkcjonariusze zrealizują w 2021 roku na rzecz miasta blisko 3300 dodatkowych służb. Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi będą to umundurowane patrole piesze. - Funkcjonariusze będą kierowani w głównej mierze w miejsca najbardziej zagrożone. Dodatkowe patrole będzie można spotkać na Starym Mieście oraz podczas organizowanych imprez. Nie zabraknie ich także w innych miejscach zagrożonych przestępczością - podkreśla w komunikacie podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Przeczytaj także: Niecodzienna kradzież w toruńskiej galerii. Policja szuka złodzieja! Rozpoznajesz go? [ZDJĘCIA]

- Z pieniędzy dotyczących współfinansowania zakupu radiowozów toruńskich stróżów prawa policyjny tabor wzbogaci się o cztery pojazdy służbowe. Dwa z nich będą radiowozami oznakowanymi a dwa nie będą posiadały policyjnych oznaczeń. Miasto przeznaczy na ich zakup kwotę w wysokości 200 000 złotych - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Policjanci z Torunia przekazują ciekawe statystyki. Tak walczą z przestępczością

Od początku kwietnia do końca grudnia 2020 roku toruńscy policjanci zrealizowali blisko 3400 (3375) dodatkowo płatnych służb patrolowych, w ramach których wylegitymowali 10 140 osób. 2234 razy byli wzywani na interwencję i zatrzymali 42 osoby poszukiwane. Niestety dla niektórych spotkanie z funkcjonariuszami w związku z popełnionymi wykroczeniami zakończyło się mandatem karnym. Policyjni stróże prawa nałożyli ich 948. Do tego skontrolowali 4227 pojazdy. 

- Doprowadzili także 73 osób do izby w celu wytrzeźwienia. Zatrzymali również 89 sprawców przestępstw. Niestety 12 z nich to nietrzeźwi kierowcy. To daje blisko osiemnaście tysięcy dodatkowych czynności służbowych podjętych w ramach służb dofinansowanych przez toruński magistrat - podsumowuje podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE