Toruń. Wspaniały gest restauracji Rustico i PZHT. Pomagają najstarszemu olimpijczykowi

2020-10-30 13:13 Konrad Marzec
Wspaniały gest restauracji Rustico i PZHT. Pomagają najstarszemu olimpijczykowi z Torunia
Autor: materiały prasowe PZHT Wspaniały gest restauracji Rustico i PZHT. Pomagają najstarszemu olimpijczykowi z Torunia

Polski Związek Hokeja na Trawie we współpracy z restauracją Rustico pomaga najstarszemu żyjącemu hokeiście na trawie, który był na Igrzyskach Olumpijskich, Tadeuszowi Tulidzińskiemu. - W najbliższym czasie będziemy dostarczać 88-latkowi ciepłe posiłki - informuje Filip Sobczak, rzecznik prasowy Polskiego Związku Hokeja na Trawie.

Toruń. Wspaniały gest restauracji Rustico i PZHT. Pomogli najstarszemu olimpijczykowi

Ze względu na stan epidemiczny w Toruniu panuje bardzo trudna sytuacja. Problemy ma między innymi Dom Pomocy Społecznej przy ul. Szosa Chełmińska 220. W placówce zakażonych jest kilkudziesięcioro podopiecznych i pracowników. W związku z tym podjęto decyzję o zawieszeniu działalności dziennych domów pomocy społecznej - w Toruniu funkcjonują takie dwa, przy ul. Gagarina oraz przy ul. Rydygiera. Pracownicy z tych placówek zostali oddelegowani do pracy w DPS-ie przy ul. Szosa Chełmińska. Do DPS przy ul. Gagarina należy między innymi 88-letni Tadeusz Tulidziński. To były bramkarz KS Pomorzanin Toruń. Jest ostatnim żyjącym zawodnikiem, który reprezentował narodową drużynę hokeja na trawie na Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach w 1952 roku. W Finlandii Biało-Czerwoni zajęli szóste miejsce. 

Czytaj także: 98-letni pan Józef z Torunia wygrał walkę z koronawirusem!

Od jakiegoś czasu 88-latek nie otrzymuje obiadów od swojego DPS-u, bo wszyscy skoncentrowani są na pomocy placówce z ul. Szosa Chełmińska. W związku z tym wyszliśmy z pomocą i dostarczyliśmy ciepły posiłek panu Tadeuszowi.

- Kiedy dowiedzieliśmy się o problemach pana Tadeusza, to po prostu zrobiliśmy dla niego obiad - mówi Krzysztof Zakszewski, szef restauracji Rustico. - Już na miejscu dogadaliśmy się, że będziemy w najbliższym czasie systematycznie dostarczać posiłki dla pana Tadeusza. Cieszę się, że możemy pomóc, zachęcam do tego wszystkich ludzi dobrej woli - dodaje.

Pana Tadeusza pomagający odwiedzieli w środę (28 października). Termin oczywiście był nieprzypadkowy, tego dnia 88-latek obchodził swoje imieniny. Dlatego oprócz obiadu pan Tadeusz otrzymał list od prezesa PZHT Jacka Sobolewskiego.

- Proszę przyjąć od nas ten niewielki gest. Uważam, że jako Polski Związek Hokeja na Trawie jesteśmy po prostu zobowiązani, żeby pomagać Panu w tych trudnych czasach. Zawsze może Pan na nas liczyć. Życząc zdrowia, wysyłam Panu najlepsze życzenia od całego środowiska hokeja na trawie w Polsce - napisał w liście prezes Sobolewski.

Panu Tadeuszowi redakcja Super Express Toruń życzy dużo zdrowia i siły! Dołączamy się do ciepłych słów prezesa PZHT. Zachęcamy torunian do organizowania podobnych inicjatyw.

Jabłkiem w koronawirusa. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 134