Toruń. Wyrzucił hulajnogę elektryczną z mostu! Komendant podziękował świadkowi [ZDJĘCIE]

2020-01-14 7:12 KM

Obywatelską postawą wykazał się mieszkaniec Torunia. Pan Artur widział jak młody człowiek wyrzuca hulajnogę elektryczną z mostu. Postanowił działać. Zatrzymał swój samochód i podążał za sprawcą. Dzięki jego postawie, 25-latek trafił w ręce funkcjonariuszy policji.

W poniedziałek (13 stycznia) Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski podziękował świadkowi, który wykazał się obywatelską postawą i doprowadził do ujęcia wandala. Do tego zdarzenia doszło 17 listopada ubiegłego roku krótko przed godz. 21:00.

- Pan Artur jadąc mostem drogowym im. Piłsudskiego zauważył grupkę młodych mężczyzn próbujących korzystać z unieruchomionej (bez wykupienia usługi) hulajnogi elektrycznej. Kiedy ich mijał, usłyszał jak jeden z nich namawia drugiego do wyrzucenia hulajnogi do rzeki. Po chwili świadek zatrzymał się i zauważył, że hulajnoga została wyrzucona do Wisły - informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Pan Artur zareagował i zapytał ich dlaczego to zrobili oraz wezwał na miejsce policję. Grupa słysząc rozmowę z dyspozytorem stała się wobec niego agresywna. Jeden z nich zaczął się odgrażać i ubliżać. Świadek szedł cały czas za mężczyznami w kierunku ulicy Kujawskiej, gdzie grupa się rozdzieliła. Pan Artur poszedł za mężczyzną, który wyrzucił hulajnogę.

- Sprawca w pewnym momencie zaatakował go ruszając w jego kierunku chcąc go uderzyć, po czym próbował oddalić się z tego miejsca. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali 25-latka. Mężczyzna przyznał się do winy. W tej sprawie pod koniec grudnia do sądu trafił akt oskarżenia. 25-latkowi może grozić do 5 lat więzienia. To dzięki takiej postawie, jaką zaprezentował pan Artur przestępca nie uniknie kary - podkreśla mł. asp. Chrostowski. - Takie działania zasługują na szacunek i najwyższy podziw - dodaje policjant z Torunia.

Redakcja ESKA INFO Toruń serdecznie gratuluje świadkowi postawy!