Grudziądz. Spacer przez centrum miasta z podejrzaną torbą. Grozi mu 10 lat więzienia!

2020-01-13 12:31 EITOR
Grudziądz. Spacer przez centrum miasta z podejrzaną torbą. Grozi mu 10 lat więzienia!
Autor: CC Pixabay.com Spacer przez centrum Grudziądza z podejrzaną torbą. Grozi mu 10 lat więzienia

Policjanci z Grudziądza wykazali się czujnością i zatrzymali 37-latka, który szedł przez centrum miasta z przedmiotami pochodzącymi z kradzieży z włamaniem, do której doszło zaledwie dzień wcześniej. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (10 stycznia) ok. godziny 12:00 na ul. Toruńskiej w Grudziądzu. Patrol kryminalnych zauważył mężczyznę, który szedł ulicą z torbami, z których wystawały produkty spożywcze. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie to, że policjanci wykonywali właśnie czynności do kradzieży z włamaniem, do której doszło dzień wcześniej i w wyniku której skradziono... m.in. produkty spożywcze.

Policjanci postanowili wylegitymować mężczyznę i sprawdzić przenoszony przez niego bagaż. Jak się okazało, przeczucie ich nie myliło, gdyż wszystkie przedmioty jakie miał przy sobie 37-latek pochodziły z w/w przestępstwa. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionego mienia, które teraz trafi do prawowitego właściciela - informuje sierż. sztab. Maciej Szarzyński, rzecznik prasowy KMP w Grudziądzu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.