Ojciec Rydzyk nie wytrzymał i ZRUGAŁ 17-latkę. To było mało eleganckie

2020-01-13 10:27
Ojciec Rydzyk OSTRO o znanej 17-latce. Mówi o manipulacji
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Ojciec Rydzyk OSTRO o znanej 17-latce. Mówi o manipulacji

Ojciec Tadeusz Rydzyk znany jest z mocnych i kontrowersyjnych poglądów. Tym razem duchowny wypowiedział się na temat działań ekologów, szczególną uwagę poświęcając Grecie Thunberg, która w ostatnich miesiącach zyskała olbrzymią popularność. Na antenie Radia Maryja redemptorysta wbił również szpilkę obecnemu rządowi.

Wszystko działo się podczas audycji Radia Maryja, której dominującym tematem były działania ekologów. Zarówno redaktor prowadzący program, jak i ojciec Tadeusz Rydzyk nie szczędzili ostrych słów pod ich adresem.

Stwierdzenie "ekoterroryści" pojawiło się w wypowiedzi przynajmniej kilka razy - m.in. w nawiązaniu do "niszczenia prof. Jana Szyszki". Na sam koniec wypowiedzi, znany w całej Polsce redemptorysta skrytykował ministra klimatu Michała Kurtykę oraz skomentował działania Grety Thunberg.

- Na światowy szczyt klimatyczny zaprosił Gretę Thunberg - dziecko, które powinno się uczyć. To jeszcze dziecko, ma się uczyć, a nie manipulować innymi dziećmi, aby rozrabiały. Najpierw trzeba nauczyć te dzieci szacunku do przyrody - mówił stanowczo ojciec Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja regularnie komentuje sytuację polityczną w naszym kraju. Tym razem ostrzegł słuchaczy, że jedna z partii politycznych dąży do wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu hodowli zwierząt gospodarskich. Najprawdopodobniej chodziło tu o Lewicę. Duchowny sugeruje, że rolnicy powinni się zjednoczyć i powstrzymać niebezpieczne zapędy.

Zakazany kult Santa Muerte. Dlaczego Watykan zabronił czcić Świętą Śmierć?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE