Toruń. Zniszczył zabytkowy budynek na starówce! Rozpoznajesz go? Powiadom policję [WIDEO]

2021-11-30 12:52
Wandal zniszczył budynek na toruńskiej starówce
Autor: KMP w Toruniu Toruń. Zniszczył zabytkowy budynek na starówce! Rozpoznajesz go? Powiadom policję

Toruń. Miejscowa policja poszukuje wandala, który zniszczył elewację zabytkowego budynku. Do zdarzenia doszło latem 2021 roku. - Funkcjonariusze szukają świadków, mogących pomóc w ustaleniu personaliów tej osoby - przekazuje aspirant Wojciech Chrostowski z zespołu prasowego KMP w Toruniu.

Toruń. Zniszczył zabytkowy budynek. Policja prosi o pomoc

Policjanci z Torunia od sierpnia 2021 roku poszukują wandala, który zniszczył zabytkowy budynek przy ul. Podmurnej. Jest wysoce prawdopodobne, że chodzi o kibica miejscowego klubu piłkarskiego. - Sprawca, za pomocą farby naniósł na elewację budynku napis „ZKS” z narysowaną nad napisem koroną. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków. Straty wyniosły kilka tysięcy złotych. W toku postępowania policjanci zabezpieczyli monitoring, na którym widoczny jest sprawca - wyjaśnia asp. Wojciech Chrostowski z biura prasowego KMP w Toruniu. Przyjrzyjcie się uważnie materiałowi wideo, zamieszczonemu poniżej! 

Czytaj też: Koszmar na przejściu na pieszych. Mieszkanka Torunia nie żyje

- Funkcjonariusze proszą osoby, które rozpoznają osobę na nagraniu o kontakt z Komisariatem Policji Toruń-Śródmieście, ul. PCK 2, tel. dyżurny 47 754 24 52 lub 112. Informacje można przekazać anonimowo - podkreśla asp. Wojciech Chrostowski w komunikacie prasowym. 

Policjanci z Torunia niejednokrotnie podkreślali, że publikacje wizerunków poszukiwanych w mediach znacząco pomagają im w pracy. Także i tym razem wierzą w moc internetu. Jeżeli macie przydatne informacje, nie wahajcie się skontaktować z miejscową komendą.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy masz zaufanie do polskiej policji?
Wandal zniszczył elewację zabytkowego budynku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE