Wyłowili nieprzytomną 17-letnią Ukrainkę z wody. Dramat nad jeziorem Czarne

i

Autor: Paweł Skraba / Super Express / Zdjęcie poglądowe zdjęcie ilustracyjne

Dramat

Tragedia w jeziorze Gopło w Kruszwicy! 26-latek zginął jak Woźniak-Starak

2023-09-10 11:19

Tragiczne doniesienia z woj. kujawsko-pomorskiego. 26-latek zginął w jeziorze Gopło w Kruszwicy po wypadnięciu z motorówki. Jak udało się ustalić, łodzią podróżowało więcej osób. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Mężczyzna wypadł z motorówki na jeziorze Gopło

Jak pisaliśmy wcześniej, w sobotę wieczorem (9 września), na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej — w tym specjalną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z Włocławka oraz specjalistyczną grupę sonarową z Torunia. Dyżurny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu poinformował PAP w niedzielę rano (10 września), że odnaleziono ciało 26-latka. Utonął po wypadnięciu z łodzi motorowej.

- Ciało zlokalizowano na głębokości 7 m za pomocą naszego sonaru 9 września o godz. 19:20.  Oznaczono dokładną lokalizację i przekazano ją do kierującego działaniami ratowniczymi państwowej straży pożarnej w Inowrocławiu. Po dotarciu na miejsce zdarzenia grupy wodno-nurkowej z Włocławka oraz grupy sonarowej z Torunia przekazano lokalizacje. O godz 20:25 nurek z grupy wodno-nurkowej podjął ciało - przekazuje Nadgoplańskie WOPR Kruszwica.

Oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu asp. szt. Izabella Drobniecka powiedziała PAP, że na łodzi było więcej osób. - Trwa śledztwo w tej sprawie pod nadzorem prokuratury - wskazała asp. szt. Drobniecka.

Dramatyczna akcja ratunkowa w Płocku. Policjant uratował tonącego 31-latka