Trudne warunki za oknami. OSTRZEŻENIE dla kierowców i nie tylko! [PROGNOZA POGODY]

2019-10-22 8:45 KM
Mgła daje się we znaki torunianom. Czy warunki poprawią się w ciągu dnia?
Autor: Pixabay.com Mgła daje się we znaki torunianom. Czy warunki poprawią się w ciągu dnia?

Spieszymy z najnowszą prognozą pogody dla Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego. Za oknami widoczność jest ograniczona, co przede wszystkim powinni wziąć pod uwagę kierujący pojazdami. Czy w ciągu dnia warunki się poprawią?

Już w poniedziałek informowaliśmy was na portalu ESKA INFO Toruń o lokalnych zamgleniach. We wtorek (22 października) komunikaty meteo są bardzo podobne.

Ostrzeżenie dla kierowców z Torunia i okolic

Wprawdzie na stronie IMGW znajdziemy komunikat o silnych mgłach jedynie dla trzech województw - warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i dolnośląskiego, ale w Toruniu widoczność również jest ograniczona.

- Będziemy w obszarze podwyższonego ciśnienia w dość ciepłej masie powietrza, ale przewaga pochmurnej pogody i początkowo utrzymujące się mgły sprawią, że będzie nieco chłodniej niż w ostatnich dniach (15-16 st.). Zachodni wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, a ciśnienie atmosferyczne okresami będzie wolno rosnąć. Warunki biometeorologiczne będą korzystne - informuje Rafał Maszewski, właściciel serwisu pogodawtoruniu.pl.

W środę pogoda będzie bardzo zbliżona do tego, co szykuje nam się w dniu dzisiejszym. W kolejnych dniach zanotujemy delikatną zwyżkę temperatur. Z pewnością dobrą informacją jest korzystny biomet, który powinien pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Będziemy was informować na bieżąco o ewentualnych zmianach!