Skrajna nieodpowiedzialność i próba PRZEKUPSTWA! Grozi mu długa odsiadka

2019-10-21 13:22 Redakcja
Skrajna nieodpowiedzialność i próba PRZEKUPSTWA! Grozi mu długa odsiadka
Autor: Małopolska Policja Nietrzeźwy kierowca robił wszystko by uniknąć odpowiedzialności. Próbował przekupstwa!

Funkcjonariusze z Włocławka zostali poddani próbie przez skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę, który naraził życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna próbował za wszelką cenę uniknąć odpowiedzialności i spróbował przekupić policjantów!

W niedzielę (20 października) patrol ruchu drogowego z Włocławka zatrzymał do kontroli w Izbicy Kujawskiej kierującego seatem, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Od mężczyzny policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia.

- Okazało się, że 59-latek jest nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego mieszkaniec powiatu włocławskiego myślał, że uda mu się „załatwić sprawę po cichu”. Mężczyzna próbował wręczyć policjantom łapówkę, by w ten sposób odstąpili oni od dalszych czynności - informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z KMP we Włocławku.

Funkcjonariusze poinformowali go, że popełnił kolejne przestępstwo, po czym założyli mu kajdanki i przewieźli na komendę. Zatrzymali mu ponadto prawo jazdy.

- 59-latek spędził noc w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał od mundurowych zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom. W poniedziałek (21 października), podejrzany zostanie doprowadzony do prokuratury. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności - podsumowuje policjantka z Włocławka.