Niecodzienne sceny

Trumna z nieboszczykiem leżała na środku drogi. Zakład pogrzebowy: "Nie róbcie sensacji"

Na ten moment nie wiadomo, czy karawan jechał tak szybko, czy też po prostu za mocno zahamował. W czasie jazdy wypadła z niego trumna. Na pewno ustalą to policjanci z Golubia-Dobrzynia. Przedstawiciele zakładu pogrzebowego mówią nam, że taka sytuacja każdemu może się zdarzyć.

W ciepły ostatni poniedziałek (24 kwietnia 2023 r.), w środku dnia, na ulicy Hallera w Golubiu-Dobrzyniu leżała trumna, a na niej ładny wieniec. Kilka osób zrobiło zdjęcie, bo nie mogło sobie odmówić przy tak niecodziennym widoku. Ktoś nagrał krótki filmik aparatem telefonicznym. Trumna nie leżała na ulicy szczególnie długo. Zabrali ją do busa przedstawiciele zakładu pogrzebowego. Reporter "Super Expressu" ustalił, co dalej z tą sprawą, która zainteresowała nie tylko czytelników z województwa kujawsko-pomorskiego.

Trumna z nieboszczykiem w Golubiu-Dobrzyniu. Policja prowadzi sprawę

Trumna ze zwłokami najpierw miała jechać z Golubia-Dobrzynia do pobliskiego Łobdowa. Tam miała odbyć się msza pogrzebowa. Potem trumna miała wrócić do Golubia-Dobrzynia na miejscowy cmentarz komunalny. - Na razie wyjaśniamy, czy w tej sprawie mamy do czynienia z przestępstwem zbezczeszczenia zwłok, czy jest to wykroczenie - mówi nam aspirant Justyna Skrobiszewska, rzeczniczka prasowa policji w Golubiu-DobrzyniuDo ewentualnych ustaleń funkcjonariuszy będziemy wracać w kolejnych materiałach.

Zakład pogrzebowy o trumnie na ulicy w Golubiu-Dobrzyniu: "Każdemu może się zdarzyć"

Nasi dziennikarze skontaktowali się z zakładem pogrzebowym w Golubiu-Dobrzyniu, który od blisko 30 lat cieszy się dobrą opinią. Odpowiedź byłą krótka i konkretna. - Nic takiego się nie stało. Każdemu to się może zdarzyć, nie róbcie z tego sensacji - usłyszał reporter "Super Expressu". Trzeba jednak przyznać, że całe zdarzenie wzbudziło spore zainteresowanie internautów z całej Polski. Filmiki z mediów społecznościowych są udostępnianie wśród nastolatków i nie tylko. My zachęcamy do oddawania głosów w sondzie, zamieszczonej pod tekstem i obejrzenia galerii ze zdjęciami.

Sonda
Czy twoim zdaniem to był nieszczęśliwy wypadek?
"Zginęły, bo jechały trumną". Adwokat doprowadził do śmiertelnego wypadku, teraz szokuje
Listen on Spreaker.