Kujawsko-pomorskie/ W Kowalu pościg za kierowcą mazdy, policjant oddał strzał

i

Autor: Policja Podlaska/KWP Białystok Kujawsko-pomorskie/ W Kowalu pościg za kierowcą mazdy, policjant oddał strzał. Zdjęcie ilustracyjne.

Obława na przestępce

Trwa obława na groźnego bandytę. Burmistrz apeluje do mieszkańców. Policjant musiał strzelać

2023-09-30 15:19

Policjanci szukają kierowcę mazdy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jeden z policjantów użył broni i strzelił w oponę. Wiadomo, że kierowca nie został jeszcze zatrzymany. Trwa obława. "Zachowajcie ostrożność" - apeluje burmistrz Kowala (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie doszło do tego zdarzenia.

O sprawie napisał portal pomorska.pl, który podał komunikat burmistrza Kowala Eugeniusza Gołembiewskiego. "Uwaga, Uwaga Mieszkańcy! Dziś ok. godz. 9 doszło do strzelaniny w okolicach skrzyżowania ul. Kościuszki i Tylickiego. Policja poszukuje przestępcę, który porzucił samochód i dalej jest najprawdopodobniej na terenie Kowala. Zachowajcie ostrożność" - napisał burmistrz.

Policja nie udziela bliższych informacji ze względu "na prowadzone czynności". Nadkom. Seligowska-Ostatek w rozmowie z PAP podkreśliła jednie, że nie potwierdza pojawiających się informacji, że doszło do wymiany strzałów pomiędzy policją i kierowcą mazdy. Jak podaje pomorska.pl, w trakcie pościgu uszkodzony został radiowóz, a sprawca nie został jeszcze zatrzymany. W internecie jest dostępne nagranie z pościgu za przestępcą. Znajdziecie je poniżej.

Aktualizacja, godz. 18. Poszukiwania mężczyzny nadal trwają. Na stronie portalwloclawek.pl możemy przeczytać, że policjanci chodzą od domu do domu, pokazując mieszkańcom wizerunek poszukiwanego.

Gnał pod prąd a za nim policjanci. Wideo z pościgu mrozi krew w żyłach
Jakie są rodzaje pozwolenia na broń w Polsce? Ekspert wyjaśnia
Sonda
Czy broń w Polsce powinna być ogólnodostępna?