Trwa świetna seria Pomorzanina Toruń. Zadyszka Elany [WIDEO]

Autor: Marta Gajewska Trwa świetna seria Pomorzanina Toruń. Zadyszka Elany [WIDEO]

2020-09-20 13:30

Za nami piłkarska sobota z udziałem toruńskiej drużyn w 3. lidze. Znakomicie zaprezentował się Pomorzanin Toruń, który od pięciu spotkań jest niepokonany. Gorzej wygląda sytuacja Elany Toruń, która od początku sezonu nie potrafi wygrać przed własną publicznością.

Przed startem sezonu 2020/21 wydawało się, że spośród toruńskich ekip wyżej stoją akcję Elany. Tymczasem Pomorzanin Toruń wygląda ostatnio bardzo dobrze. Właśnie wydłużył serię meczów bez porażki do pięciu. W tym czasie zanotował dwie wygrane i trzy remisy. W sobotę (19 września) pojechał do Konina i pewnie pokonał miejscowego Górnika 3:0, wyglądając znakomicie szczególnie w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisali się Michał Kalitta, Kamil Woroniecki oraz Patryk Straszewski. Trener Łukasz Jankowski wykonuje kawał świetnej pracy. Zobaczcie ich radość z szatni!

Zadyszka Elany Toruń. Wciąż nie potrafią wygrać u siebie

Kiedy w 89. minucie meczu Elana Toruń - Bałtyk Gdynia, Łukasz Furtak umieścił piłkę w siatce, wydawało się, że "Żółto-Niebiescy" wreszcie wygrają w tym sezonie przed własną publicznością. Niestety chwilę później odpowiedział Michał Marczak. Kolejny frustrujący podział punktów stał się faktem. Podopieczni Dariusza Grzegrzółki wciąż nie mogą odczarować Stadionu Miejskiego im. Grzegorza Duneckiego i przez to zajmują odległe, 15. miejsce w ligowej tabeli.

Pomorzanin jest dwie lokaty wyżej, ale cały czas bierzemy pod uwagę przedsezonowe spekulacje - wydawało się, że między tymi drużynami jest jakościowa przepaść. Na ten moment podopieczni trenera Jankowskiego udowadniają, że awans na ten poziom rozgrywkowy nie był dziełem przypadku i robią wszystko, aby dostarczyć kibicom pozytywnych wrażeń. Z kolei Elana po spadku znalazła się w sporym dołku. Wynik ratują na ten moment delegacje, ale fani z pewnością wymagają więcej.