Koszykarskie emocje

Twarde Pierniki bezradne w końcówce. Ostrowianie lepsi w Arenie Toruń

2023-10-29 19:27

OBL: Arriva Twarde Pierniki Toruń po raz drugi w sezonie 2023/24 przegrały przed własną publicznością. W Arenie Toruń lepszy był zespół Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Jednym z liderów przyjezdnych był Damian Kulig, który swego czasu bronił barw drużyny z grodu Kopernika.

Arriva Twarde Pierniki Toruń - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 57:76 (10:20, 22:16, 12:17, 13:23)

Arriva Twarde Pierniki Toruń: Arik Smith 15, Goran Filipović 10, Trey Diggs 9, Alajz Kunc 6, Bartosz Diduszko 6, Aaron Cel 5, Wojciech Tomaszewski 4, Mate Vucić 2, Hubert Lipiński 0, Paweł Sowiński 0.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski: Nemanja Djurisić 17, Damian Kulig 17, Aigars Skele 11, Ojars Silins 9, Rodney Chatman 8, Arunas Mikalauskas 8, Krzysztof Sulima 2, David Brembly 2, Aleksander Załucki 2, Wiktor Sewioł 0.

Koszykówka, OBL: Twarde Pierniki poległy w Arenie Toruń

To nie było wielkie widowisko, nie było nawet dobre. Ostrowianie wygrali pierwszą kwartę dziesięcioma punktami. Od stanu 6:10, zanotowali oni dziesięć punktów z rzędu, trafili m.in. dwukrotnie z dystansu. Twarde Pierniki przebudziły się pod koniec drugiej kwarty. Gdy goście wyszli na dwunastopunktowe prowadzenie, skuteczne akcje przeprowadzili Tomaszewski oraz Kunc, a Arik Smith zdobył trzy punkty. Przed długą przerwą gospodarze mieli już tylko cztery punkty straty.

Przez pierwsze trzy minuty trzeciej kwarty żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć choćby punktu. Impas przerwał skutecznym rzutem za trzy Damian Kulig, były zawodnik Twardych Pierników. Gospodarze trzymali się blisko rywala, ale nie potrafili doprowadzić do remisu lub też objąć prowadzenia. Ostatnia kwarta to już pełna kontrola ostrowian i pewna wygrana faworyta. Najlepszymi po stronie Stali byli Damian Kulig i Nemanja Durisić - obaj zdobyli po 17 punktów.