Twarde Pierniki Toruń - PGE Spójnia Stargard, zdjęcia z meczu

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Twarde Pierniki Toruń - PGE Spójnia Stargard, zdjęcia z meczu

Twarde Pierniki znów górą u siebie! Watson bohaterem torunian. Zobacz zdjęcia z trybun

2021-10-01 19:24

Twarde Pierniki Toruń marzyły o drugiej wygranej przed własną publicznością. Twierdzę torunian chciała zdobyć PGE Spójnia Stargard z Tomaszem Śniegiem w składzie. Relacja i zdjęcia z Areny Toruń na se.pl poniżej.

Twarde Pierniki Toruń - Spójnia Stargard, relacja

Podbudowani zwycięstwem nad GTK Gliwice zawodnicy Twardych Pierników podejmowali PGE Spójnię Stargard w dobrych nastrojach. Gospodarze dobrze weszli w piątkowy mecz i wygrali pierwszą kwartę 22:11, czym wysłali kolejny pozytywny sygnał w kierunku swoich kibiców. Toruńscy fani powitali owacjami byłego Twardego Piernika - Tomasza Śniega. Palmę pierwszeństwa dzierżył jednak tego dnia nowy ulubieniec Areny Toruń - Maurice Watson. Druga kwarta to już lepsza gra gości ze Stargardu. Przed dłuższą przerwą Twarde Pierniki prowadziły siedmioma punktami. Dalszy ciąg relacji pod galerią ze zdjęciami.

Druga połowa miała podobny scenariusz do pierwszej. Trzecia kwarta należała do gospodarzy, a do świetnie grającego Watsona dołączył Aaron Cel. Nie bez znaczenia były również "trójki" Michała Kołodzieja i Bartosza Diduszki. Po stronie przyjezdnych sporo szumu robił Erick Neal, ale to było za mało. Mimo ambitnej postawy i zwycięskiej czwartej kwarty - zwycięstwo pozostało w Arenie Toruń. Kibice mogli świętować drugie zwycięstwo w twierdzy Twardych Pierników.

Twarde Pierniki Toruń - PGE Spójnia Stargard 85:77 (22:11, 18:22, 28:18, 17:26)

Twarde Pierniki Toruń: Maurice Watson 22 (), Aaron Cel 16, James Eads 13, Jahenns Manigat 11, Trevor Thompson 8, Michał Kołodziej 5, Szymon Janczak 4, Bartosz Diduszko 3, Michał Samsonowicz 3.

Spójnia Stargard: Eric Neal 17, Jacobi Boykins 14, Kacper Młynarski 12, Justin Gray 11, Daniel Szymkiewicz 10, Jonas Zohore 9, Tomasz Śnieg 2, Jake O'Brien 2, Piotr Niedźwiedzki 0, Szymon Szmit 0.

Czy Twarde Pierniki Toruń zdobędą medal w sezonie 2021/22?