Tym autobusem wywieźli nielegalnych imigrantów z Torunia. Policja nie ma sobie nic do zarzucenia

2021-10-27 8:49
Irakijczycy wywożeni z komendy policji w Toruniu
Autor: PIOTR LAMPKOWSKI / SUPER EXPRESS Irakijczycy wywożeni z komendy policji w Toruniu

Toruń. Wracamy do sprawy zatrzymanego busa, w którym znaleziono 42 nielegalnych imigrantów. Przypomnijmy - miała ona swój początek w niedzielę (24.10.2021), kiedy to w Lubiczu Dolnym policjanci skontrolowali peugeota boxera. Polka, która prowadziła pojazd usłyszała poważne zarzuty i grozi jej 8 lat więzienia. Obcokrajowcy zostali przekazani Straży Granicznej.

Toruń. Autobusem wywieźli nielegalnych imigrantów. Policja nie ma sobie nic do zarzucenia

We wtorek (26.10.2021) informowaliśmy was na portalu Super Express Toruń o przekazaniu nielegalnych imigrantów straży granicznej. Przed toruńską komendą pracował nasz fotoreporter, który przekazał nam, jakim autobusem wywożono obcokrajowców z Torunia. Funkcjonariusze z kolei zapewniają, że wszyscy byli dobrze traktowani. - Podczas oczekiwania na przesłuchania, policjanci i pracownicy komendy organizowali dla zatrzymanych osób posiłki przygotowane z poszanowaniem ich tradycji kulinarnych oraz napoje - podkreśla podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Samochód z 42 imigrantami zatrzymany koło Torunia. Ważny komunikat starosty

- Zostały dostarczone środki higieny i pielęgnacji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, a także odzież i inne przedmioty, o które prosili za pośrednictwem tłumaczy, a nawet maskotki. Zatrzymani cały czas przebywali w pomieszczeniach policji przeznaczonych dla osób zatrzymanych, natomiast dzieci i trzy kobiety w szkole w Gronowie. Wszystkie zatrzymane pełnoletnie osoby usłyszały zarzut nielegalnego przekroczenia granicy Rzeczpospolitej Polskiej - wyjaśnia podinsp. Dąbrowska.

Policja przekazuje, że po wykonaniu czynności procesowych czterdzieści dwie osoby zostały przekazane funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy wykonywać będą czynności administracyjne wobec imigrantów. Tymczasem 38-latka, która przewoziła obcokrajowców usłyszała zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia czterdziestu dwóch osób, pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy RP wbrew przepisom ustawy oraz czerpania korzyści majątkowej w umożliwieniu i ułatwianiu cudzoziemcom nielegalnego pobytu na terenie Polski. Może jej za to grozić kara do 8 lat więzienia.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Imigranci szturmują polską granicę. Co powinien zrobić rząd?
Policja zatrzymała pod Toruniem busa z 44 uchodźcami. Zostali przewiezieni do auli Technikum Rolniczego w Gronowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE