Uciekał przed policjantami z Torunia na rowerze! 28 zarzutów dla 24-latka

2020-09-21 19:21 KM
Radiowóz Policji z Torunia
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Uciekał przed policjantami z Torunia na rowerze! 28 zarzutów dla 24-latka

Policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie ustalili kto stoi za licznymi włamaniami do piwnic. 24-letni mieszkaniec Torunia usłyszał w sumie 28 zarzutów. - To wielokrotny recydywista, więc grozi mu do 15 lat więzienia - informuje asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Uciekał przed policjantami z Torunia na rowerze! 28 zarzutów dla 24-latka

W miniony piątek (18 września) kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zatrzymali 24-latka podejrzanego o liczne włamania do piwnic. Do tych zdarzeń dochodziło od marca tego roku. Sprawca forsował drzwi i z wnętrza piwnic kradł wartościowe przedmioty. Jego łupem padały m.in. rowery, sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia i alkohol. Funkcjonariusze prowadzący te sprawy zdobyli informacje wskazujące na konkretną osobę mogącą mieć z nimi związek. - Zatrzymanie wytypowanego sprawcy było już tylko kwestią czasu - podkreśla asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Czytaj też: Zuchwałe kradzieże w Toruniu. Bohaterska postawa ekspedientki

- Policjanci ustalili, że mężczyzna może ukrywać się na jednej z działek przy ul. Winnej. Kiedy funkcjonariusze zamierzali go zatrzymać ten rzucił się do ucieczki, próbując odjechać rowerem. Jego starania spełzły na niczym i już po chwili trafił do radiowozu, a stamtąd do celi. Policjanci postawili mu w sumie 28 zarzutów związanych z włamaniami do piwnic - przekazuje asp. Chrostowski.

Prokurator zdecydował, by do zakończenia postępowania objąć go policyjnym dozorem. 24-latek jest wielokrotnym recydywistą. Był już wcześniej karany za włamania. - Grozi mu do 15 lat więzienia - podsumowuje policjant z Torunia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Policjanci z Torunia zatrzymali dwóch nastolatków. Kilkadziesiąt zarzutów!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.