Utonął w jeziorze Gopło. 29-latek z zarzutami po śmierci mężczyzny

i

Autor: Paweł Skraba / Super Express / Zdjęcie poglądowe Utonął w jeziorze Gopło. 29-latek z zarzutami po śmierci mężczyzny

Tragedia na wodzie

Utonął w jeziorze Gopło. 29-latek z zarzutami po śmierci mężczyzny

2023-09-12 13:30

W sobotę (9 września 2023 r.) mężczyzna utonął w jeziorze Gopło. Policjanci z Kruszwicy doprowadzili do oskarżyciela 29-latka, któremu zarzucają nieudzielnie pomocy. Zatrzymanemu grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci wraz z innymi służbami prowadzili w tę feralną sobotę (9 września 2023 r.) akcję ratunkowo-poszukiwawczą. Tego samego dnia w godzinach wieczornych mężczyzna został odnaleziony. Niestety, ziścił się czarny scenariusz. - Lekarz stwierdził zgon. Na miejscu policjanci prowadzili działania pod nadzorem prokuratora. W tej sprawie jest prowadzone śledztwo - przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowa KPP w Inowrocławiu

Utonął na jeziorze Gopło. 29-latek z zarzutami

- Podczas ustalania okoliczności zdarzenia i gromadzenia materiału dowodowego, zostały do sprawy zatrzymane cztery osoby, które przebywały z mężczyzną na łodzi. 11 września oskarżyciel przedstawił zarzut jednemu mężczyźnie. 29-letni mieszkaniec gminy Kruszwica był sternikiem i usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy tonącemu - dodaje asp. szt. Drobniecka.

Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi kara do trzech lat więzienia. Policjanci apelują do świadków sobotniego zdarzenia, by kontaktowali się z funkcjonariuszem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 47 7528 107 lub całodobowo z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu numer telefonu 47 7528 210.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Miasto, góra czy rzeka/jezioro? Nie łudź się, że to będzie tak proste, jak myślisz

Pytanie 1 z 15
No to ponownie zacznijmy od Madagaskaru. Antananarywa jest...