Wyjątkowy turniej

W halloween bawili się przy szachownicy. "Mają swój nowy dom"

2022-11-03 11:26

Toruń: Hard Rock Pub Pamela na dobre stał się domem toruńskich szachistów i gości spoza grodu Kopernika. Poniedziałek (31 października 2022 r.) był świetną okazją do rozegrania halloweenowego turnieju. Nie zabrakło efektownych kostiumów, ale zawodnicy straszyli przede wszystkim wysokim poziomem swojej gry. Gościem specjalnym był pisarz i pasjonat królewskiej gry Marcel Woźniak.

- Szachy mają swój nowy, dom. W Hard Rock Pubie Pamela brałem udział w rozgrywkach już po raz trzeci. Tym razem w halloweenowym wydaniu. Pod płaszczykiem zabawy odbył się tam jednak zażarty pojedynek, zwłaszcza na najwyższych deskach. Liderzy nie odpuszczali, co rusz zastawiając na siebie pułapki debiutowe. Nie było tam nic z fuszerki, a solidne, szachowe rzemiosło. Sam zdobyłem 4 punkty, co nie przyszło łatwo. Zamierzam przy ulicy Legionów wziąć rewanż przy najbliższej okazji! - zapewnia Marcel Woźniak, pisarz i uczestnik turnieju, który odbył się w Pameli 31 października.

Toruń: Halloween spędzili przy szachownicy. Wysoki poziom i niecodzienne dekoracje

Marcel Woźniak z uśmiechem na twarzy podpisywał swoje książki. Autor trylogii kryminalnej o detektywie Leonie Brodzkim oraz biograf Leopolda Tyrmanda polubił rozgrywki w Pameli i już zapowiada udział w kolejnych. Halloweenową edycję zmagań (4 odsłona jesiennego Grand Prix) padła łupem Damiana Śliwickiego z AZS UMK Toruń, który zgromadził 8,5 punktu na 9 możliwych. Podium uzupełnili Michał Wodzyński (Browar Wąsocz Gambit Toruń) i Damian Kamiński z Gambitu Świecie. Nagrodzeni zostali również ci, którzy postanowili się przebrać w stroje, pasujące do halloween. Partnerem wydarzenia był kraftowy Browar Wąsosz. Pełne wyniki można znaleźć w tym miejscu. Galerię ze zdjęciami zamieszczamy pod tekstem.

Toruń: Grand Prix Hard Rock Pubu Pamela w szachach nie zwalnia tempa

Tydzień wcześniej (24 października 2022 r.) odbyła się trzecia odsłona jesiennego Grand Prix. - Partnerem jesiennej rundy Grand Prix Hard Rock Pubu Pamela w Szachach Błyskawicznych jest Browar Zamkowy. Kreator kraftowego piwowarstwa w naszym kraju. Dzięki tej współpracy oraz otwartości cieszyńskiego browaru mającego status instytucji, na organizację wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, poszczególne turnieje cyklu nabierają indywidualnego charakteru. Niewątpliwie ufundowane przez Browar Zamkowy w Cieszynie nagrody są inspiracją dla szachistów - powiedział nam Dariusz Kowalski, właściciel Pameli.

Przed rozpoczęciem turnieju uczestnicy degustowali piwo Tomasza Jaworskiego, domowego piwowara. Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że uczestnicy byli zachwyceni taką możliwością. 

Po zawodach powiedzieli:

Robert Politowski, sędzia zawodów: W trzecim turnieju jesiennej rundy Grand Prix Hard Rock Pubu Pamela w Szachach Błyskawicznych wzięło udział 18 zawodników. Gracze jak zwykle wykazali się niesamowitą kreatywnością w komplikowaniu pozycji, szukając drogi do wygranej. Zwyciężył po raz drugi z rzędu Sebastian Pąpka (AZS UMK Toruń) z kolejnym kompletem punktów. Drugie miejsce wywalczył Tomasz Palacz (Browar Wąsocz Gambit Toruń), który uzyskał 7,5 pkt. Trzecie miejsce przypadło w udziale Markowi Kubickiemu (Browar Wąsocz Gambit Toruń) - 6 punktów. Najlepszym zawodnikiem w kategorii do 1400 ELO został Kamil Wróblewski (UKS OPP Toruń). Na swoim koncie zgromadził 4 punkty.

Sebastian Pąpka (miejsce pierwsze): Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu i pierwszego miejsca w tak silnym turnieju. Udało mi się wygrać kilka partii w dobrym stylu, co jest nieoczywiste w tempie błyskawicznym. Wynik potrafi zmienić się wielokrotnie i o wygranej decyduje gruby błąd przeciwnika. Pomijając aspekt sportowy, turnieje szachowe w Hard Rock Pubie Pamela to okazja do spotkań towarzysko-kulturalnych w wyśmienitym gronie. Cieszę się, że mogę brać w nich udział.

Tomek Palacz (miejsce drugie): Po dwumiesięcznej przerwie z przyjemnością odwiedziłem Hard Rock Pub Pamela, biorąc udział w trzeciej rundzie jesiennego cyklu rozgrywek. Po 9 rundach ciekawych, emocjonalnych partii, udało mi się zdobyć drugie miejsce z dorobkiem 7,5 pkt. I jednym niespełnionym zadaniem, czyli urwaniem punktu Sebastianowi Pąpce, który po raz drugi z rzędu zwyciężył zdobywając komplet punktów. Szacunek, ale to musi się zmienić!

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy umiesz grać w szachy?
Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z Nowej Lewicy i Iwona Michałek z Porozumienia ćwiczą razem na siłowni w Toruniu