W Toruniu i okolicach będzie niebezpiecznie. "Zagrożenie zdrowia i życia"! [OSTRZEŻENIE IMGW]

2019-12-03 13:36 KM
W Toruniu i okolicach będzie niebezpiecznie. Zagrożenie zdrowia i życia! [OSTRZEŻENIE IMGW]
Autor: CC Pexels.com / Artem Saranin W Toruniu i okolicach będzie niebezpiecznie. "Zagrożenie zdrowia i życia"! [OSTRZEŻENIE IMGW]

Ważny komunikat meteo dla Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego. Od godziny 20:00 będzie obowiązywało ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznących. Trzeba będzie bardzo uważać za kierownicą i nie tylko!

Już w godzinach porannych informowaliśmy was na ESKA INFO Toruń o trudnych warunkach atmosferycznych.

- Rano i przed południem zaświeci słońce, a po południu przybędzie chmur i późnym wieczorem słabo popada deszcz ze śniegiem - informuje Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Ostrzeżenie IMGW. W Toruniu i woj. kujawsko-pomorskim będzie niebezpiecznie!

Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują opady marznące. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od 3 grudnia, od godziny 20:00. Koniec komunikatu o 4:00 w nocy, choć rzecz jasna może to ulec zmianie.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia?

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - czytamy w serwisie IMGW.

Zagrożenie potwierdzają również specjaliści z Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

- Na terenie Miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź - przekazuje Julian Skory, Inspektor Dyżurny TCZK.

Redakcja naszego portalu zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców regionu i nie tylko - uważajcie na siebie, zwłaszcza na drogach!