W Toruniu zawyją syreny alarmowe! Sprawdź kiedy i dlaczego

2020-08-01 15:23 KM
Syrena alarmowa
Autor: CC Pixabay.com W Toruniu zawyją syreny alarmowe! Sprawdź kiedy i dlaczego / Zdjęcie poglądowe

W Toruniu zawyją syreny alarmowe - informuje Urząd Miasta Torunia. W sobotę (1 sierpnia) w naszym mieście zostaną włączone syreny alarmowe Systemy Wczesnego Ostrzegania i Alarmowania. Dlaczego tak się stanie? Wytłumaczenie jest bardzo proste. Sprawdźcie szczegóły poniżej.

W Toruniu zawyją syreny alarmowe. Dlaczego zostaną włączone 1 sierpnia? W najbliższą sobotę, pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej odbędą się toruńskiego obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Syreny alarmowe na terenie całego Torunia zostaną uruchomione o godz. 17:00, aby uczcić pamięć o powstańcach. - Sygnał będzie ciągły i potrwa 3 minuty. Uroczystość patriotyczna upamiętniająca wybuch Powstania Warszawskiego odbędzie się w sobotę 1 sierpnia o godz. 17:00 pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej - informuje Urząd Miasta Torunia w specjalnym komunikacie.

Syreny alarmowe w Toruniu. Co jeszcze w planach?

O godzinie 17:00 rozpocznie się uroczystość patriotyczna, w której udział weźmie prezydent Torunia Michał Zaleski. Wydarzenie zakończy wiązanka pieśni powstańczych w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Toruniu.

Przed oficjalnymi obchodami Fundacja Muzeum Historyczno-Wojskowe zaprasza na „żywą lekcję historii”.

- Na toruńskiej starówce u zbiegu ulic Strumykowej i Szerokiej wolontariusze MHW wzniosą powstańczą barykadę. Mieszkańcy miasta oraz turyści zobaczyć będą mogli wybrane aspekty z życia powstańców, m.in.: punkt sanitarny, polowa drukarnia ulotek, punkt szycia opasek powstańczych, gotowanie strawy żołnierskiej - zapraszają organizatorzy, cytowani przez Urząd Miasta Torunia.

W godzinach 14:00-16:30 zorganizowano także wspólne śpiewanie piosenek powstańczych przygotowanych przez Zespół Wokalno-Instrumentalny Aszera ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Toruniu.

- Apelujemy do mieszkańców, którzy wezmą udział w sobotnich uroczystościach, o przestrzeganie zasad rygoru sanitarnego  noszenie maseczek i zachowanie dystansu - przekazują przedstawiciele UMT.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Toruński przewodnik zaprasza do odwiedzenia Kościoła św. Jakuba

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.