Koronawirus Toruń: MOPR przy Słowackiego znów otwarty!

2020-07-29 14:50 KM
Medycy w kombinezonach walczący z koronawirusem w Polsce
Autor: Shutterstock Koronawirus Toruń: MOPR przy Słowackiego znów otwarty! / Zdjęcie poglądowe

Budynki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy Słowackiego 114 i 118 znowu są otwarte. - Zakończono badania pracowników, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Wszystkie pobrane wymazy dały wynik negatywny - informuje Urząd Miasta Torunia. Przypomnijmy, w środę (29.07.2020) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 nowych przypadkach koronawirusa w Kujawsko-Pomorskiem.

Od poniedziałku 27 lipca ze względu na możliwe zagrożenie zarażeniem koronawirusem zamknięto dwa budynki MOPR-u przy ul. Słowackiego. Jedna z pracownic została zakażona. 23 lipca PSSE podjęło decyzję o przebadaniu dwóch kobiet - uczestniczki imprezy z Brzozówce i osoby, która siedziała z nią w jednym pokoju. Wyniki otrzymano 25 lipca - potwierdziły one koronawirusa u jednej z nich, wynik drugiej był negatywny. We wtorek 28 lipca wykonano jej jednak ponowny test, który okazał się pozytywny - kobieta cały czas przebywa w kwarantannie.

- Przebadano wszystkich, którzy mieli z kontakt z zarażoną - pracowników MOPR-u i 2 osoby pracujące w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn - informuje Urząd Miasta Torunia.

- 64 wyniki z pobrań wtorkowych to wyniki ujemne. W budynkach MOPR-u przy Słowackiego pracownicy wrócili już do pracy - informuje prezydent Torunia Michał Zaleski.

Wśród pracowników MOPR-u odnotowano łącznie 3 zarażenia. Kolejna osoba z personelu ośrodka zaraziła się niezależnie od ogniska z Brzozówki. Kobieta nie miała żadnych typowych objawów dla COVID-19, źle się czuła i postanowiła to sprawdzić. Test dał wynik pozytywny, a zarażona trafiła do kwarantanny. Miała ona kontakt z pięcioma osobami. Przeprowadzone wczoraj testy u całej piątki dały wynik negatywny, ale zostaną powtórzone w najbliższy piątek (wtedy minie 7 dni od kontaktu). Do tego czasu pięć osób zostało odizolowanych. Jeśli drugie badania także dadzą wynik negatywny, od najbliższego poniedziałku pracownicy ci będą mogli wrócić do pracy.

Pierwsza zarażona osoba w MOPR-ze zaraziła się podczas imprezy rodzinnej, PSSE donosi, że po wspólnym świętowaniu u 11 osób wykryto SARS-CoV-2. W całym kraju wciąż obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. W Toruniu i powiecie toruńskim od 16 marca zaraziło się 212 osób, w kwarantannie przebywa 410 osób (w tym 45 w miejscu kwarantanny zbiorowej). Do zdrowia powróciło 165 osób - o 16 więcej niż w miniony poniedziałek. Więcej w tekście, do którego linkujemy poniżej.

- Wirus nie odpuszcza! Dlatego proszę - przestrzegajmy zasad rygoru sanitarnego! Pamiętajmy o maseczkach, myjmy ręce mydłem i dezynfekujmy je tak często, jak to możliwe – wirus tego nie znosi! Proszę pamiętać o tych zasadach także podczas wyjazdów urlopowych i wakacyjnych. Zabierzcie ze sobą zapas środków dezynfekujących - apeluje prezydent Michał Zaleski.

Przyłączamy się rzecz jasna do próśb gospodarza miasta. Pomagajmy sobie nawzajem - nośmy maseczki w pojazdach transportu publicznego oraz w sklepach.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Koronawirus Toruń - to warto wiedzieć

Toruński przewodnik zaprasza do odwiedzenia Kościoła św. Jakuba

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.