Walentynki na rowerze? Powraca Rower Miasta Toruń! [ZDJĘCIA]

2020-02-13 12:41 KM

Skoro zima w ostatnich tygodniach jest wyjątkowo łagodna, to czemu nie wsiąść już na rowery? Mamy dobre wieści dla mieszkańców Torunia - po 1,5 miesięcznej przerwie – powraca Torvelo, czyli Rower Miasta Torunia. Sprzęt przeszedł gruntowny przegląd i liczne modernizacje, bo uruchomione w lipcu zeszłego roku rowery - często padały ofiarą wandali

Pogoda wyraźnie zachęca nas do aktywnego spędzania czasu. W najbliższy piątek (14 lutego, walentynki) będziemy mogli wsiąść na rowery Torvelo. Randka z drugą połówką na sportowo? Czemu nie!

- Przez pięć miesięcy ubiegłego, system zanotował grubo ponad 120 tysięcy wypożyczeń. Korzystało z nich blisko 12 tysięcy zarejestrowanych użytkowników. Najwięcej wypożyczeń zanotowano w centrum, na Placu Rapackiego, Wałach gen. Sikorskiego, Broniewskiego, Szosie Chełmińskiej i na Bażyńskich - czytamy na stronie Radia ESKA Toruń.

Dziś system Torvelo to blisko 50 stacji i 450 rowerów, w tym 10 elektrycznych. Operatorem jest firma Bike’u, która za blisko 7 milionów złotych podpisała z miastem czteroletnią umowę, ważną do roku 2023.

A wy korzystacie z Roweru Miasta Toruń? Jakie są wasze doświadczenia z tym sprzętem? Zapraszamy do dzielenia się swoimi przemyśleniami na fanpage'u ESKA INFO Toruń na Facebooku!