Warunki atmosferyczne POZYTYWNIE nas zaskoczą! [PROGNOZA POGODY]

2019-12-05 7:18 KM
Warunki atmosferyczne POZYTYWNIE zaskoczą! [PROGNOZA POGODY]
Autor: CC Pixabay.com Warunki atmosferyczne zaskoczą POZYTYWNIE! [PROGNOZA POGODY]

Przed nami kolejna prognoza pogody dla Torunia i okolic. 5 grudnia może być jednym z najprzyjemniejszych dni bieżącego tygodnia, Meteorolodzy mają dla nas dość dobre wieści, choć w drugiej części czwartku nasze samopoczucie znów może się pogorszyć...

Już w środę zanotowaliśmy poprawę pogody względem tego, co działo się w ostatnich dniach. Czy warunki atmosferyczne znów postanowiły poprawić nam nastrój? I tak i nie...

- Nadal będziemy na skraju wyżu atmosferycznego, którego centrum znajduje się na południe od Polski. Napływać będzie chłodna masa powietrza, która po południu ogrzeje się do 3-4 stopni. Odczujemy wyraźny chłód, a początkowo zimno. Południowo zachodni wiatr powieje z umiarkowaną prędkością, a ciśnienie atmosferyczne okresami będzie nieznacznie spadać. Warunki biometeorologiczne pod koniec dnia ulegną pogorszeniu. Dzień będzie słoneczny i suchy - przekazuje Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Generalnie w przeważającej części są to pozytywne wieści. Miejmy nadzieję, że biomet w drugiej połowie nie da nam się mocno we znaki. A co w kolejnych dniach?

Prognoza pogody. Toruń i okolice z przyjemnym weekendem?

Bliżej dni wolnych zanotujemy zwyżkę temperatur. W sobotę i niedzielę w ciągu dnia 6-7 stopni. Niestety - w obu przypadkach może popadać deszcz. Przy planowaniu weekendowych spacerów nie zapomnijcie parasola!

Opady deszczu ze śniegiem wrócą w przyszłym tygodniu. Aktualizacje w prognozach zawsze na ESKA INFO Toruń.