Bezpieczniej dla kierowców

Ważna zmiana na skrzyżowaniu w centrum Torunia! Radny nie kryje radości

2022-08-09 7:00

Toruń: W nocy z piątku na sobotę (5.08.2022 r.) na skrzyżowaniu Żwirki i Wigury z Szosą Chełmińską drogowcy namalowali dodatkowe oznakowanie poziome. - Wyznaczają one pas, wzdłuż którego kierowca powinien skręcić w lewo. Bezkolizyjne skręty poprawią bezpieczeństwo i sprawią, że ruch będzie bardziej płynny - podkreśla radny Michał Rzymyszkiewicz, który wnioskował o taką zmianę.

Od minionego weekendu kierowcy z Torunia i goście mogą się cieszyć z pozytywnych zmian na skrzyżowaniu Żwirki i Wigury z Szosą Chełmińską. - Drogowcy namalowali dodatkowe oznakowanie poziome. Są to linie prowadzące. Wyznaczają one pas, wzdłuż którego kierowca powinien skręcić w lewo. Rozwiązanie to zostało wprowadzone w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym miejscu i ułatwienia orientacji uczestnikom ruchu - czytamy w komunikacie toruńskiego MZD. O takie rozwiązanie walczył radny Michał Rzymyszkiewicz, który pokazał w mediach społecznościowych, jak obecnie wygląda sytuacja i porównał ją do chaosu, który panował w tamtym miejscu w przeszłości. Zobaczcie to w poniższej galerii!

Czytaj też: 

- Bezkolizyjne skręty poprawią bezpieczeństwo i sprawią, że ruch będzie bardziej płynny Dziękuję Mieszkańcom za wsparcie mojego wniosku i zmobilizowanie do dalszej walki po odmowie realizacji po zgłoszeniu tej inicjatywy. Dziękuję prezydentowi Torunia Michałowi Zaleskiemu za zachęcenie swoich współpracowników do odważniejszego działania, dziękuję Dyrektorowi MZD za wykonanie zadania - przekazał Rzymyszkiewicz za pośrednictwem Facebooka.

Do kierowców z Torunia kierujemy zapytanie - czy teraz czujecie się na tym skrzyżowaniu bezpieczniej? Zachęcamy do komentowania i zgłaszania swoich uwag, dotyczących organizacji ruchu drogowego w grodzie Kopernika.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy Toruń jest bezpiecznym miastem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE