Weekend w Toruniu. Zobacz co robić w sobotę! [LISTA WYDARZEŃ, TERMINY]

2020-01-25 7:27 Redakcja
Weekend w Toruniu. Zobacz co robić w sobotę!
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Weekend w Toruniu. Zobacz co robić w sobotę!

Dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Torunia przekazujemy wam plan wydarzeń, które mogą was zainteresować w najbliższą sobotę (25 stycznia). Jak niemal co tydzień - jest w czym wybierać! Zobaczcie szczegółowy plan wydarzeń w grodzie Kopernika!

Co robić w sobotę? Z pomocą przychodzą niezawodni przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia, którzy przygotowali specjalne zestawienie. Zobaczcie najciekawsze imprezy, które możecie odwiedzić  25 stycznia!

Weekend w Toruniu. Propozycje na sobotę!

Sobota - 25 stycznia, harmonogram imprez

godz. 9:00 parkrun Toruń #239, ul. Leśny Trakt
Poranna dawka ruchu na świeżym powietrzu w każdą sobotę o 9:00 w lasku na Skarpie. Uczestnicy do pokonania będą mieli odcinek 5 km biegiem, truchtem lub marszem. Wymagana wcześniejsza rejestracja. Wstęp wolny.

godz. 9:00-16:00 Warsztaty recytatorskie dla uczestników OKR, WOAK
Warsztat ze świadomego posługiwanie się własnym ciałem i głosem, wyrażania podstawowych emocji oraz właściwego doboru repertuaru. Uczestników prosi się o przygotowanie tekstów (wiersz i proza), na których chcą pracować podczas warsztatów. Prowadzenie: Tomasz Mycan. Wstęp bezpłatny.

godz. 10:30 Turniej w grę Go, Książnica, Filia nr 16, ul. Raszei
Turniej zostanie rozegrany w systemie szwajcarskim, na dwóch poziomach: handicapowy oraz dla początkujących. Wstęp wolny.

godz. 10:30-13:30 Top Cross Torunia, start z V Liceum Ogólnokształcącego
Pierwsza w tym roku edycja rekreacyjnych biegów przełajowych. Po zawodach zostaną wręczone nagrody za rok 2019.

godz. 11:00 W kontakcie – sesja teatralna z prozą Olgi Tokarczuk, Dom Muz, ul. Podmurna
Warsztaty przeznaczone dla wszystkich, którym czas nie pozwala na regularną pracę z grupą, ale chcieliby doświadczyć energii, jaką wnosi w nasze życie działanie teatralne. Będziemy pracować nad fragmentami opowiadań Olgi Tokarczuk. Prowadzenie: instruktor teatralny i coach – Ela Lewandowicz. Zapisy i informacje: podmurna@dommuz.pl, Bilety: 20 zł.

godz. 12:00 Bajkowa sobota z Mamą Niedźwiedzicą, Księgarnia Kafka i Spółka
Głośne czytanie książki „Gdzie jesteś, Mamo?” Przemysława Wechterowicza (tekst) i Emilii Dziubak (ilustracje). Zapisy na wydarzenie są już zamknięte.

godz. 14:00-18:00 Kawiarenka dla seniorów, CH Toruń Plaza
Na Placu Orzechowym otworzona zostanie kawiarenka, w której dla wszystkich chętnych czekać będzie pyszna kawa i chrupiące croissanty. W programie: występy kabaretowe grupy "Złota Maska" z Ciechocinka, pokazy tańca, rodzinne fotografie oraz warsztaty manualne.

godz. 17:00 W kontakcie – sesja z Olgą, Dom Muz, ul. Podmurna
W czasie pokazu powarsztatowego zaprezentowane zostaną etiudy teatralne przygotowane przez uczestników sesji teatralnej. Ich tematem będą wybrane fragmenty opowiadań Olgi Tokarczuk. Wstęp wolny.

godz. 17:00 Zwiedzanie Zamku nocą, Zamek Krzyżacki 
Wydarzenie, podczas którego każdy odwiedzający ma okazję poznać zakamarki i historie kryjące się w murach zamku. Zamkowy przewodnik zabiera do miejsc oraz przeprowadza przez przejścia, które nie są dostępne na co dzień dla zwiedzających. Bilety: 10 zł normalny, 6 zł ulgowy, 25 zł rodzinny.

godz. 17:00-19:00 Bal Seniora „Raz na ludowo”, MDK
Impreza integracyjna dla seniorów. Będzie można potańczyć, a dla gości zaśpiewa i zagra Wioletta Urbańska. Organizatorzy zapewniają jedzenie i napoje. Bilety: 10 zł.

godz. 18:00 IV Bal Osób Niepełnosprawnych, Dwór Artusa
Udział w balu jest bezpłatny za okazaniem zaproszenia, które można nabyć w Fundacji Światło.

godz. 18:00 Chiński Nowy Rok – Rok Szczura, Ratusz Staromiejski
Nowy Rok Chiński to najważniejsze święto w kulturze chińskiej. W tym roku obchodzić będziemy Rok Szczura.

Harmonogram wydarzenia:

godz. 18:00 wystąpienie podróżniczki Aleksandry Świstow, autorki „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin”. Miejsce: Sala Mieszczańska
godz. 19:20 pokaz tańca ognia nawiązujący do tradycji Chińskiego Nowego Roku w wykonaniu Grupy Cyrkowa. Rozdanie ciasteczek z wróżbą. Miejsce: dziedziniec Ratusza

godz. 20:00 Zacier - koncert, Od Nowa
Zacier to projekt solowy Mirosława Zaciera Jędrasa - muzyka, wokalisty, autora tekstów, ale też lekarza nefrologa. Znany jest z występowania w specyficznych nakryciach głowy, takich jak garnek, piłka futbolowa lub czajnik. Zaprezentuje piosenki m.in. z najnowszej płyty „Nie
Zabijaj Motyli”. Bilety: 20 zł.

godz. 20:00 The Cuffs, Poison Heart, Lazy Jack and the Spinning Jenny, Dwa Światy
Koncert z okazji wydania płyty winylowej “Count Von Madenoff And The Electric Anaconda Society”. Obok The Cuffs wystąpią dwie rock’n’rollowe kapele: Poison Heart oraz Lazy Jack and the Spinning Jenny. Bilety: 20 zł.

godz. 20:00 Milonga Mercurio No 173, Kawiarnia Wejściówka
Sobotni wieczór z tangiem w tle. Za dobór muzyki odpowiadać będzie Beata Herdzin. Bilety: 10 zł.

godz. 21:00 VI NOC fortyfikacji, Fort IV
Nocne, nietypowe zwiedzanie fortu z przewodnikiem. Podczas nocnej wędrówki zajrzymy w niedostępne na co dzień zakamarki, w tym do kojca przeciwskarpowego i poterny amunicyjnej. Na koniec przygotowano poczęstunek ciepłą herbatą i ognisko. Ze względu na warunki terenowe konieczne zabranie jest: wygodnych, turystycznych butów, ciepłej odzieży oraz własnej latarki (czołówka). Obowiązują zapisy: tel. 56 655 82 36 lub e-mail: biuro@fort.torun.pl. Bilety: 7 zł, w cenę zwiedzania nie wchodzą kiełbaski na ognisko.

godz. 22:00 Obsessive Sound vol. 2, Koniec Świata
Impreza z muzyką drum n bass. Zagrają: Kruszytop, DJ Greek, Baddiscotek, M-Jab, Lunatic.

godz. 22:00 Gorączka Sobotniej Nocy, Klub NRD
Impreza w rytm muzyki lat 70. i 80. wymieszana z najróżniejszymi gatunkami. Zagra DJ Stosunkowodobry Waca. Wstęp z listy FB wolny, pozostałe osoby - 10 zł.

A wy co wybieracie? Podzielcie się swoimi gustami na naszym Facebooku!