Wiosna 2020 zaczyna się koszmarnie! Poważne ostrzeżenie IMGW

2020-03-26 7:59 KM
Wiosna 2020 zaczyna się koszmarnie! Poważne ostrzeżenie IMGW
Autor: CC Unsplash.com Wiosna 2020 zaczyna się koszmarnie! Poważne ostrzeżenie IMGW

Prognoza pogody na czwartek jest bardzo ciekawa. Toruń i okolice będą musieli się zmierzyć ze sporymi zawirowaniami, co potwierdzają meteorolodzy z IMGW. Ostrzeżenie jest efektem mroźnej nocy, która dała się we znaki mieszkańcom kujawsko-pomorskiego. Wiosna 2020 jak na razie niespecjalnie rozpieszcza, ale już 26 przyjdzie także... spore ocieplenie! Analiza dzisiejszych niespodzianek poniżej.

Prognoza pogody na czwartek dla Torunia i nie tylko - zaglądamy do najnowszych doniesień meteorologów i widzimy kolejne ostrzeżenia IMGW. Synoptycy przekazują komunikat o przymrozkach, które będą niepokoić m.in. kierowców w całej Polsce. Na terenie wszystkich szesnastu województw obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska eksperci oceniają na 80-90%. Na szczęście - przynajmniej w Toruniu i okolicach - kolejne godziny przyniosą wyraźną poprawę pogody. Przede wszystkim nie będzie już tak zimno jak jeszcze na początku tygodnia, choć powiewy wiatru znów zrobią swoje.

- W dzień niegroźne chmury okresami zakryją słońce, ale opadów nie musimy się obawiać. Po mroźnym poranku po południu temperatura powietrza wzrośnie do 10 st., ale nieco silniejszy wschodni wiatr obniży temperaturę odczuwalną - będzie chłodno, a początkowo zimno. Wysokie ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać, a warunki biometeorologiczne pozostaną korzystne - pisze Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

To początek dłuższych zawirowań pogodowych. Początek weekendu w Kujawsko-Pomorskiem będzie ciepły, ale już w niedziele kolejne ochłodzenie - temperatury maksymalne w okolicach 5 stopni.

Prognoza pogody na czwartek. Gdzie najcieplej?

- W dzień w całej Polsce nieco przybędzie niegroźnych i bezopadowych chmur - zachmurzenie małe/umiarkowane. Po mroźnym poranku po południu temperatura powietrza wzrośnie na przeważającym obszarze do 9-10 stopni (lokalnie 11 stopni). W obszarach podgórskich będzie najchłodniej (2-3 stopnie). Wschodni wiatr powieje z umiarkowaną prędkośćią, okresami może być jednak dość silny, obniżając nieco temperaturę odczuwalną - pisze Rafał Maszewski, meteorolog z Torunia.

Kolejne analizy prognozy pogody już niebawem na ESKA INFO Toruń.

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.