A jednak!

Władze Torunia podjęły decyzję w sprawie Sylwestra 2023. Mieszkańcy będą rozczarowani

2023-11-28 11:18

Czy będzie oficjalny Sylwester 2023 w Toruniu? Władze miasta podjęły już decyzję w sprawie ewentualnej organizacji miejskiej zabawy. Ostatnia taka impreza odbyła się w 2020 roku. Na następną przyjdzie nam czekać przynajmniej kilkanaście miesięcy.

Wiemy na pewno, że miejskiej imprezy sylwestrowej 2023 w Toruniu nie będzie. Pod koniec 2020 roku odwołano takową z powodu pandemii koronawirusa. W 2021 i 2022 roku mieszkańcy grodu Kopernika również nie bawili się na oficjalnej imprezie miasta. Dlaczego tym razem nie zdecydowano się na reaktywowanie Sylwestra Miejskiego? Zadecydowały względy ekonomiczne. Starówka zostanie oświetlona z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ale już pod koniec roku dekoracje zostaną zdemontowane.

Toruń: Nie będzie Sylwestra Miejskiego. Mieszkańcy podzieleni

Jak to zwykle bywa w takich przypadkach - opinie są przeróżne. Nie brakuje rozżalonych mieszkańców grodu Kopernika, którzy zarzucają władzom miasta, że "na Camerimage są pieniądze, a na imprezę miejską już nie". Z drugiej strony mamy zadowolonych, którzy nie chcą słyszeć huków i wybuchów. Warto jednak pamiętać, że swoją ofertę skierują do imprezowiczów właściciele pubów, restauracji i instytucji kulturalnych. Na starówce pojawi się wielu torunian i gości. Dla tych, którzy nie wiedzą co robić pod koniec grudnia, z propozycją wyszedł... ojciec Rydzyk!

Pod tekstem przypominamy galerię ze zdjęciami z Sylwestra Miejskiego w Toruniu. Cofamy się aż do... 2018 roku! Zobaczcie, jak bawiono się na starówce