Włocławek. Mógł zapewnic sprzęt na konkretną LIBACJĘ. Trafił w ręce policji [ZDJĘCIA]

2019-10-09 11:59 EITOR

Prawie 4 kg krajanki tytoniowej i ponad 40 butelek alkoholu różnej wielkości bez polskich znaków akcyzy ujawnili funkcjonariusze policji w jednym z mieszkań we Włocławku. Nielegalny towar został zabezpieczony przez mundurowych. Podejrzany o handel tym towarem może mieć poważne kłopoty.

W poniedziałek (7 października), funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Włocławku przeszukali jedną z posesji na terenie miasta. Ich podejrzenia odnośnie znajdującego się tam nielegalnego towaru okazały się słuszne.

- W jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili krajankę tytoniową umieszczoną w woreczkach o różnej masie oraz kilkadziesiąt butelek alkoholu nieznanego pochodzenia w butelkach o różnej wielkości. Znaleziony przez mundurowych towar nie posiadał polskich znaków akcyzy. 28-latek podejrzewany o handel nielegalnym towarem został zatrzymany do wyjaśnienia, a znajdujący się w mieszkaniu towar zabezpieczony - informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z KMP we Włocławku.

Mieszkaniec Włocławka usłyszał od policjantów zarzut nielegalnego handlu z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. - Dodatkowo będzie odpowiadał także za wykroczenie skarbowe w związku z posiadaniem towarów bez polskich znaków akcyzy. Grozi mu wysoka grzywna - podsumowuje policjantka z Włocławka.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Włocławka i regionu? Polub naszą stronę na Facebooku!