Ugrzęzła w BAGNIE! Bez wahania ruszyli na POMOC

2021-03-04 9:07 km
Ugrzęzła w BAGNIE! Policjanci ruszyli na pomoc
Autor: KMP we Włocławku Ugrzęzła w BAGNIE! Policjanci ruszyli na pomoc

Policjanci z Włocławka bez wahania rzucili się w bagna, aby ratować kobietę. 25-latka po zmroku zgubiła się w lesie, a szukając drogi powrotnej utknęła w grzęzawisku, z którego nie mogła wyjść o własnych siłach. Przemoczonej, zziębniętej i wystraszonej kobiecie pomogli mundurowi. W działaniach uczestniczyli także strażacy.

Ugrzęzła w BAGNIE! Policjanci ruszyli na pomoc

W miniony wtorek (2.03.2021) około godziny 22.00 dyżurny włocławskiej policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że kobieta wpadła do bagna i potrzebuje pilnej pomocy. Do zdarzenia doszło w trudnodostępnym, podmokłym terenie leśnym, w rejonie jeziora Łuba, skąd 25-letnia włocławianka nie była w stanie wydostać się o własnych siłach. - Służby zostały zaalarmowane o zdarzeniu przez zaniepokojoną rodzinę kobiety, która bezskutecznie próbowała ją odnaleźć w lesie, do którego ta wyszła pobiegać kilka godzin wcześniej - przekazuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostate z KMP we Włocławku.

- Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, którzy pojechali na miejsce od razu przystąpili do przeszukiwania bagien. Mundurowi penetrowali teren i nawoływali kobietę, dzięki czemu po kilkunastu minutach nawiązali z nią słowny kontakt, słysząc nawoływanie pomocy. Następnie dotarli do grzęzawiska, w którym utknęła włocławianka. Wystraszona i przemoczona stała na podmokłej kępie i kurczowo trzymała się drzewa. Wokół kobiety rozciągały się głębokie bagna, które znacznie utrudniały dotarcie do niej - informuje nas nadkom. Joanna Seligowska-Ostate.

Policjanci podjęli próbę wydostania kobiety za pomocą rzutki ratunkowej, jednak zziębnięta 25-latka nie była w stanie jej pochwycić. Widząc, że zdrowie i życie kobiety może być zagrożone bez wahania weszli w bagna, a następnie brodząc w nich dotarli do włocławianki i bezpiecznie wydostali ją na brzeg. W działaniach udział brali także strażacy. Tutaj czekały już służby ratownicze, które udzieliły kobiecie pomocy medycznej.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Strażacy uratowali dziewczynę z tonącego auta
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE