Wstrząsający mord w Toruniu. Rozłupał głowę koledze od kieliszka

2021-08-03 11:44
Morderca z Podgórza w Toruniu i rozbity alkohol
Autor: KMP w Toruniu / CC Pixabay.com Wstrząsający mord w Toruniu. Rozłupał głowę koledze od kieliszka / Zdjęcie ilustracyjne

Wstrząsające morderstwo przy ul. Poznańskiej w Toruniu. Juliusz K. został skazany za zabójstwo na 11 lat więzienia. Miał on zadać wiele ciosów swojemu koledze, z którym spożywał alkohol. Mówi się o rozłupanej głowie ofiary. Prokuratura rozważa apelację od nieprawomocnego wyroku.

Wstrząsający mord w Toruniu. Rozłupał głowę koledze od kieliszka

Do makabrycznej zbrodni doszło 2 sierpnia 2019 roku na terenie dzielnicy Podgórz. Libacja Juliusza K. i jego kolegi miała krwawy finał. Zatrzymany dzień później przez policjantów mężczyzna miał zadać wiele ciosów ofierze. Mówi się o rozłupaniu głowy denata. Po dwóch latach zapadł wyrok w tej wstrząsającej sprawie. Jak podają "Nowości" - Sąd Okręgowy w Toruniu skazał mordercę na 11 lat więzienia. Czy to koniec? Niekoniecznie. Lokalny dziennik podaje, że Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód żądała dla sprawcy kary 25 lat więzienia i natychmiast wystąpiła do sądu o pisemne uzasadnienie orzeczenia. Prawdopodobna jest apelacja.

Czytaj też: Ratował ludzi i walczył z ogniem. Zginął w koszmarnym wypadku w Toruniu

- Na mocy wydanego wyroku Juliusz K. karę więzienia odbyć ma systemie terapeutycznym w związku z uzależnieniem od alkoholu - poinformował "Nowości" st. sekretarz sądowy Jarosław Szymczak z SO w Toruniu.

Nie wiadomo dlaczego libacja alkoholowa zmieniła się w krwawy konflikt. W czasie procesu oskarżony tłumaczył, że nic nie pamięta, bo wypił mnóstwo alkoholu. Biegli uznali, że jest on zdrowy psychicznie i może stanąć przed sądem. Obrońca chciał uniewinnienia Juliusza lub też zmiany kwalifikacji czynu na spowodowanie ciężkiego uszczerbku, którego skutkiem była śmierć. Sąd nie zgodził się z argumentami adwokata.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Groźne zdarzenie przy wyjeździe z Torunia. Policjanci nie mogli w to uwierzyć!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE