Wycięli mnóstwo drzew pod osłoną nocy. Zielony Toruń w szoku!

2019-12-10 11:05 KM
Wycięli mnóstwo drzew pod osłoną nocy. Zielony Toruń w szoku!
Autor: Zielony Toruń Wycięli mnóstwo drzew pod osłoną nocy. Zielony Toruń w szoku!

Jak zapowiadali - tak zrobili. W nocy z 9 na 10 grudnia dokonano wycinki alei drzew, choć regularnie mieszkańcy Torunia w tej sprawie protestowali. - W nocy morderstw dokonywało wiele formacji w historii tego miasta i tylko z nimi może się to skojarzyć - piszą przedstawiciele Zielonego Torunia.

Sprawa wycinki drzew w okolicach placu Rapackiego wywołuje ogromne emocje od kilku miesięcy. Przeciwnicy takiego rozwiązania z pewnością nie są zadowoleni z tego, co stało się minionej nocy. Właśnie między 23:00 a 7:50 dokonano wycinki.

- W nocy morderstw dokonywało wiele formacji w historii tego miasta i tylko z nimi może się to skojarzyć. Jeśli mieliście złudzenie, że żyjecie w demokratycznie rządzonym mieście prawa, a prezydent was słucha to byliście w błędzie. Letnie protesty w obronie drzew ocaliły ich setki w całej Polsce. Tylko w Toruniu władze nie ugięły się przed wolą mieszkańców - piszą przedstawiciele Zielonego Torunia na Facebooku.

Dlaczego miasto zdecydowało się na wycinkę pod odsłoną nocy? Na 10 grudnia zaplanowano specjalną konferencję prasową, na której powinniśmy poznać odpowiedź władz Torunia.

Do tematu wrócimy na ESKA INFO Toruń. Tymczasem poniżej możecie zobaczyć jak w grodzie Kopernika protestowano przeciwko tej wycince.