Wyjątkowa lekcja historii w Toruniu. Co nam dała niepodległość Polski? [FOTO, AUDIO]

2018-09-17 15:21

„Po co dzieciom i młodzieży była niepodległość Polski” – na to pytanie spróbują znaleźć odpowiedź organizatorzy i uczestnicy dwugodzinnych lekcji historii, które przeniosą nas do roku 1914 i 1920. Zaplanowano je na 26 i 27 października.

Podróż w czasie będzie dosłowna, bo podczas lekcji nie zabraknie urzędu meldunkowego z czasów pruskich, lekcji geografii w szkole ludowej, ławek z kałamarzami, map, portretów i strojów z epoki. Wszystko to w przestrzeni Fortu I przy ulicy Winnej. To wydarzenie dla dzieci toruńskich szkół organizowane z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 

>>> Najpopularniejsze imiona w woj. kujawsko-pomorskim w 2018 roku. Są zaskoczenia!


W sumie, w tej żywej lekcji historii, zaplanowanej w dniach 26-27 października może wziąć udział nawet 150 osób. Zapisy ruszyły pod koniec poprzedniego tygodnia. Zaprasza Rafał Kmieć, nauczyciel i pedagog z Torunia.

Żywe lekcje historii mają wywołać dyskusję i emocje, by poczuć jak ważna dla Polski i Polaków była Niepodległość.

Projekt zostanie zrealizowany ze środków programu „Wspólne Dziedzictwo-Wspólna Sprawa”, organizowanego przez Fundację Zamek Dybów i Gród Nieszawa. Więcej szczegółów dotyczących m.in. zapisów można znaleźć na wydarzeniu na Facebooku.


Czytaj też: W tym roku szkolnym uczniowie pierwszy raz napiszą egzamin ósmoklasisty! [INFORMATOR]


#TOWIDEO

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE