Pomogli policjanci z Torunia

Wysiadła na stacji, by zrobić małemu dziecku mleko. Autokar odjechał z synkami w środku

2023-02-10 8:01

Policjanci z Torunia interweniowali w niecodziennej sprawie. Funkcjonariusze pomogli zestresowanej matce, która podróżowała autobusem relacji Kraków-Gdynia. Kobieta wysiadła na stacji paliw, aby zrobić maluchowi mleko. Autokar odjechał z jej synkami na pokładzie. Kierowca, gdy tylko zorientował się w zaistniałej sytuacji, natychmiast powiadomił służby - Na szczęście dzięki policjantom, chłopcy szybko znaleźli się ponownie w objęciach mamy - przekazuje mł. asp. Dominika Bocian z KMP w Toruniu.

O niecodziennym zdarzeniu poinformowała naszą redakcję policjantka z biura prasowego KMP w Toruniu. W ten wtorek, 7 lutego 2023 roku, dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, które obligowało funkcjonariuszy do natychmiastowego działania. Skontaktował się z nimi kierowca autokaru FlixBus relacji Kraków-Gdynia. - Oznajmił, że chwilę wcześniej, w okolicy Kutna miał postój na stacji paliw. Zgłaszający przekazał, że krótko po rozpoczęciu dalszej jazdy został poinformowany, że podróżująca z dwójką nieletnich dzieci pasażerka nie wróciła po przerwie na swoje miejsce, a jej synowie bez opieki znajdują się w pojeździe - wyjaśniła mł. asp. Dominika Bocian.

Toruń. Policjanci pomogli zestresowanej matce. Dzieci wróciły pod opiekę kobiety

Kierowca autokaru poinformował policjantów, że nie może zawrócić, ponieważ znajduje się na autostradzie A1 i zmierza w kierunku Torunia. Na szczęście matka chłopców pozostawiła na swoim siedzeniu telefon komórkowy i wybierając swój numer ze stacji paliw, skontaktowała się z kierowcą.

Młodsza aspirant Bocian zrelacjonowała, że później kontakt z zestresowaną matką uzyskał dyżurny. Kobieta przekazała, że pozostawiła półtorarocznego syna pod opieką starszego 11-letniego brata, by wejść na chwilę na stację i przygotować mleko dla malucha podczas przerwy w podróży. Kiedy chciała wrócić do autokaru, ten zdążył już odjechać.

- Nie pozostawało nic innego, jak odebrać dzieci z trasy przejazdu i zaopiekować się nimi, by mogły znów trafić pod opiekę matki. Dzielnicowi ze śródmiejskiego komisariatu odebrali chłopców na dworcu autobusowym w Toruniu, gdzie autokar zdążył dojechać. Młodszy, na początku nieco zestresowany szybko zainteresował się bajkami, które włączyła mu policjantka - podkreśliła policjantka z KMP w Toruniu.

Szczęśliwy finał akcji policjantów z Torunia

Bracia, wspólnie, w bezpiecznych warunkach, oczekiwali na przybycie swojej mamy. W tym samym czasie inni funkcjonariusze pomogli kobiecie dojechać do Torunia. - Dzięki szybkiej i sprawnej pomocy, chłopcy po krótkim czasie trafili pod opiekę rodzica - podsumowała funkcjonariuszka z KMP w Toruniu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy masz zaufanie do toruńskiej policji?
Szaleńcza ucieczka ulicami Torunia