Jaki był motyw sprawcy?

Zadał 13-latce kilkanaście ciosów nożem i zostawił, żeby się wykrwawiła. Czy grafiki z Facebooka 18-latka mają związek ze zbrodnią?

2022-10-21 21:50

Organy ścigania z Inowrocławia, które wyjaśniają kulisy śmierci 13-letniej Nadii, badają sprawę grafik, jakie ujawniono na profilu facebookowym mordercy. Do zbrodni przyznał się 18-letni Mikołaj J., który zadał ofierze kilkanaście ciosów nożem i zostawił, gdy jeszcze żyła, przy pustostanie na jednym z osiedli Inowrocławia. Chłopak został aresztowany.

Śmierć 13-letniej Nadii w Inowrocławiu. Co oznaczają grafiki z profilu facebookowego mordercy?

Jak informuje PAP, 18-letni Mikołaj J., który przyznał się do zabójstwa 13-letniej Nadii w Inowrocławiu, ujawniał na Facebooku związki z organizacjami antyfaszystowskimi i anarchistycznymi. Prokuratorzy prowadzący śledztwo badają także ten wątek, ale podkreślają, że za wcześnie, aby przesądzać, jakie motywy kierowały sprawcą. Tłem do jego zdjęcia profilowego jest fragment grafiki z napisami „100 proc. Anti-Faschist” i „100 proc. Anti-Rassist”. Wśród zdjęć i grafik znajdują się przekreślone swastyki, symbole anarchistyczne i komunistyczne. Pośród polubionych znajdują się profile antyfaszystowskie i anarchistyczne, a także grup sztuki walki Krav Maga.

- Mamy świadomość tego, co dzieje się w świecie mediów społecznościowych, co sprawca lub osoby, która mogą być z nim powiązane pisały. To wszystko monitorujemy. Mogę powiedzieć, że te kwestie są przedmiotem szczegółowych ustaleń - mówi PAP Robert Szelągowski, prokurator rejonowy w Inowrocławiu.

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem

Mikołaj J. usłyszał zarzut zabójstwa 13-latki ze szczególnym okrucieństwem, do którego się przyznał. Chłopak zadał ofierze kilkanaście ciosów nożem i zostawił, gdy jeszcze żyła - zmarła w wyniku wykrwawienia. Jej ciało znaleziono w środę, 19, października, w pobliżu pustostanu na jednym z osiedli w Inowrocławiu. Decyzją tamtejszego sądu rejonowego chłopak został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Prawomocny wyrok dla Kamila Ł. za gwałt w Pustkowie Osiedle