Zaplanowali nadzwyczajną sesję Rady Miasta Torunia! Chodzi o uchodźców z Ukrainy

i

Autor: Małgorzata Litwin / UMT - torun.pl Zaplanowali nadzwyczajną sesję Rady Miasta Torunia! Chodzi o uchodźców z Ukrainy

Zaplanowali nadzwyczajną sesję Rady Miasta Torunia! Tematem uchodźcy z Ukrainy i nie tylko

2022-03-01 13:38

W czwartek, 3 marca 2022 r. o godzinie 10.00 w trybie zdalnym odbędzie się Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Torunia - poinformował na swojej stronie Urząd Miasta Torunia. Tematem będzie rzecz jasna sytuacja na Ukrainie i pomoc uchodźcom, uciekającym przed wojną.

Urząd Miasta Torunia poinformował o nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Torunia. W komunikacie czytamy, że posiedzenie, zwołane na wniosek Klubu Radnych Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska, będzie poświęcone m.in. sytuacji na Ukrainie i stanowi działań kryzysowych miasta związanych z przyjęciem w Toruniu uchodźców z z tego kraju. - Radni pochylą się m.in. nad prezydenckim projektem uchwały w sprawie darmowej komunikacji miejskiej dla uchodźców oraz sprawą pomocy dla partnerskiego miasta Łucka - podaje UMT.

Czytaj też: Tajemniczy wypadek koło Torunia. Mężczyzna nie żyje! Kluczowe będą zeznania świadków

Sesja będzie transmitowana do sieci internet w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Torunia i w serwisie YouTube pod tym linkiem. Przypomnijmy, że na portalu Super Express Toruń przekazywaliśmy wam informacje o aktywnych zbiórkach, które mają pomóc uciekającym przed wojną i przebywającym na terenie okupowanej przez Rosję Władimira Putina Ukrainie. Zachęcamy do dołączenia do tych jakże potrzebnych obecnie inicjatyw. Jużteraz widzimy, że torunianie po raz kolejny pokazują wielkie serca.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy Polska powinna przyjmować uchodźców z Ukrainy?
Powalone drzewo zniszczyło boksy dla psów w schronisku miejskim w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE