Zawodniczka UKS OPP Toruń mistrzynią Europy! "To spełnienie marzeń"

2019-08-13 10:55 Konrad Marzec
Alicja Śliwicka wróciła do Polski z medalem mistrzostw Europy!
Autor: Alicja Śliwicka Alicja Śliwicka wróciła do Polski z medalem mistrzostw Europy!

Jest jedną z najbardziej utalentowanych szachistek w historii toruńskich szachów. Alicja Śliwicka, bo o niej mowa, właśnie wywalczyła złoty medal na mistrzostwach Europy do lat 18 w Bratysławie. Jak sama przyznaje - to dla niej spełnienie marzeń.

W maju 2018 roku, z powodzeniem rywalizowała w mistrzostwach Polski. Alicja Śliwicka notuje nieustanny rozwój w swojej karierze szachowej. Efektem jest m.in. złoty medal, który zawodniczka UKS OPP Toruń wywalczyła w Bratysławie. Wygranie mistrzostw Europy do lat 18 to z pewnością jeden z największych sukcesów w życiu 18-latki.

- Medal Mistrzostw Europy Juniorów jest dla mnie ogromnym sukcesem, a złoto to spełnienie marzeń. Po zwycięstwie dostałam ogromną ilość gratulacji, to coś niesamowitego - mówi nam przejęta Alicja.

Walka do samego końca była bardzo wyrównana. Przed ostatnią rundą spore szanse na tytuł miała Olga Badelka z Białorusi, ale zaledwie zremisowała Ekateriną Goltsevą, a Polka postanowiła to wykorzystać. Wygrana partia białymi z Yulią Grigorievą sprawiła, że Alicja wyprzedziła rywalkę i zgarnęła złoto.

- Na pewno turniej nie poszedłby mi tak dobrze, gdyby nie wielkie wsparcie rodziny, znajomych i trenera Marka Matlaka - podkreśla Śliwicka. A ten sukces to otwarcie bram do kolejnych sukcesów... - Dzięki niemu prawdopodobnie będę reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 18 w Indiach oraz na innych imprezach międzynarodowych. Jest to dla mnie dalsza motywacja do pracy - dodaje Alicja.

Redakcja ESKA INFO Toruń gratuluje zawodniczce, klubowi UKS OPP Toruń oraz wszystkim, którzy wspierają zawodniczkę w jej drodze na szczyt.