Znana prokurator z Torunia prowadziła po pijaku?! Co dalej z prawniczką?

2021-09-16 12:49
Policjant bada alkomatem
Autor: materiały policji Znana prokurator z Torunia prowadziła samochód po pijaku?! Co dalej z prawniczką? / Zdjęcie poglądowe

Sylwia Cz. to znana prokurator z Torunia. Niestety w styczniu 2020 roku było o niej głośno z powodu prowadzenia samochodu po pijanemu. Prawniczka została zatrzymana przez policję. Jak podają "Nowości" - znana jest data rozprawy, od której powinno bardzo wiele zależeć.

Prokurator z Torunia prowadziła samochód po pijaku?! Co dalej z prawniczką?

Znana prokurator z Torunia Sylwia Cz. została zatrzymana przez policję w Nowy Rok 2020. Funkcjonariusze interweniowali na trasie na Warszawę (odcinek Toruń-Obrowo). - W toku tego postępowania został zgromadzony materiał dowodowy, który uzasadniał skierowanie do sądu dyscyplinarnego wniosku w przedmiocie zezwolenia na pociągnięcia do odpowiedzialności karnej pani prokurator - tłumaczyła w styczniu 2020 roku rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik. Prawniczka straciła immunitet, a jej sprawa została przeniesiona do Inowrocławia, w celu zapewnienia bezstronności. Sylwia Cz. nie przyznaje się do winy i kwestionuje wynik badania alkomatem. 

Czytaj też: Dantejskie sceny w Toruniu. Pijany 29-latek zaatakował policjantów!

Kiedy wyjaśni się przyszłość prawniczki? "Nowości" podają, że 18 listopada br. czeka ją rozprawa w inowrocławskim sądzie. Ma ona być ostatnią w tej sprawie. Na tym jednak nie koniec. Sylwii Cz. grożą jeszcze konsekwencje dyscyplinarne. 

- 24 maja 2021 r. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Prokuratora Generalnego dla Szczecińskiego Okręgu Regionalnego skierował do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego wniosek o rozpoznanie sprawy dyscyplinarnej Pani prokurator - przekazał "Nowościom" dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Kobiecie grozi nagana, usunięcie z zajmowanej funkcji, przeniesienie na inne miejsce służbowe oraz wydalenie ze służby prokuratorskiej. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Wybuch domu w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE