Niebywały sukces

Znów to zrobił! Julian Korzus z KS Nowa Era Toruń na podium ogólnopolskich zawodów [ZDJĘCIA]

2022-09-26 10:01

Młody tenisista stołowy, rodowity torunianin Julian Korzus, na Gran Prix Polski Młodzików zajął 3. miejsce. Wcześniej zawodnik KS Nowa Era Toruń zdobywał medale i puchary na Mistrzostwach Polski i Grand Prix Polski jako Żak. Klub Juliana nie otrzymuje dofinansowania z Urzędu Miasta. Wspierany jest przez prywatne firmy.

Mama Juliana Korzus jest psychologiem i uważa, że sport jest potrzebny dziecku jak woda rybie. To ona zaprowadziła swojego syna na pierwszy trening tenisa stołowego. Julian od początku jest trenowany przez Rafała Utylskiego (40 l.) i jego żonę Katię. Mama chłopca za jego namową sama zaczęła odbijać białą piłeczkę. Teraz Julek pojechał z rodzinnego Torunia do Drzonkowa (woj. lubuskie). Tam młodzi tenisiści stołowi od piątku do niedzieli (23-25 września) ubiegali się o tytuł najlepszego zawodnika w Polsce do lat 13. By wystartować na Grand Prix trzeba było przejść eliminacje albo być w ogólnopolskim rankingu nie niżej niż na 32. miejscu. W sumie w eliminacjach wojewódzkich i krajowych wzięło udział ponad 500 młodych tenisistów.

Zobacz: Utytułowani zawodnicy z KS Nowa Era Toruń docenieni w wyjątkowy sposób! Tego nikt się nie spodziewał [ZDJĘCIA]

Wielka feta na Z5! Motor Lublin drużynowym Mistrzem Polski

Finał rozgrywek nastąpił w niedzielę, 25 września. Julian Korzus z KS Nowa Era Toruń był rozstawiony z numerem 5. By wejść do czołowej ósemki musiał wygrać z turniejową 6. Natomiast by znaleźć się w strefie medalowej musiał pokonać turniejową 4. Nie miał więc łatwo.

- O medal Julian zagrał bardzo dobrze. Policzyłem, że w półfinale Julian zdobył tyle samo punktów, co jego przeciwnik Janek Mrugała, z którym Julian przegrał w setach 1 do 3. Trochę się z tego śmieje, bo obaj zdobyli po 39 punkty. W tenisie stołowym nie są ważne małe punkty tylko sety. Pierwszego seta Julian wygrał do 4. Drugie przegrał do 8. Trzeciego do 9. Czwartego Julian przegrał na przewagi do 11 - mówi trener Rafał Utylski. - Nasz klub nie otrzymuje dotacji z Urzędu Miasta Torunia, dlatego chciałbym bardzo podziękować naszym sponsorom PHU Agrolift, Virtus Sun i palarni kawy Fonte - dodaje Utylski.

Nie przegap: Nastoletnia Monika z KS Nowa Era Toruń przeszła do historii!

Dzieci przez niego i jego żonę trenowane są w wynajmowanym lokalu, w kamienicy na toruńskiej starówce przy ulicy Łaziennej 24. Pomieszczenie nie jest dostosowane do organizowania zawodów ligowych, dlatego mecze rozgrywane są w sali gimnastycznej Szkoły Muzycznej. Zawodnicy i zawodniczki KS Nowa Era w minionym sezonie od najmłodszej kategorii wiekowej do kategorii Kadet (dawny junior młodszy) na Mistrzostwach Województwa zdobyli 20 medali. Na mistrzostwach Międzywojewódzkich 3 medale i na Mistrzostwach Polski 2 medale.