Zuchwały oszust z Torunia zatrzymany. Wpadł w sklepie budowlanym

2021-09-15 7:38
Oszust z Torunia zatrzymany przez policję
Autor: KMP w Toruniu Zuchwały oszust z Torunia zatrzymany. Wpadł w sklepie budowlanym

43-letni oszust z Torunia wpadł w ręce policjantów ze Śródmieścia. Mężczyzna "działał" na terenie marketu budowlanego. Próba oszustwa została zarejestrowana przez kamery monitoringu. - Może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności - przekazuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Zuchwały oszust z Torunia zatrzymany. Wpadł w sklepie budowlanym

W poniedziałek (13.09.2021) około godziny 15:20 w jednym z marketów budowlanych na terenie Torunia doszło do próby oszustwa - informuje biuro prasowe KMP w Toruniu. 43-letni mieszkaniec toruńskiego Podgórza podczas zakupów przełożył do pudełka z laserem budowlanym, który zamierzał kupić, uchwyt do statywu pochodzący z innego urządzenia. - Z tak zapakowanym towarem mężczyzna udał się do kasy i zapłacił wyłącznie za jeden produkt. Naraził w ten sposób sklep na straty w wysokości blisko tysiąc złotych - wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji.

Czytaj też: Atak na taksówkarza w Toruniu. Zamówił kurs, potem zgotował mu piekło

- Zachowanie mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu i pracownik je obsługujący. Mężczyzna został ujęty jeszcze na terenie sklepu. Skierowani przez dyżurnego policjanci z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście zatrzymali mężczyznę - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Policjanci podkreślają - zmiana ceny towaru w sklepie, przeklejenie kodu kreskowego z innego produktu lub zamiana opakowań z droższego produktu na tańszy są traktowane jako oszustwo, a nie kradzież jako przestępstwo lub wykroczenie. - Wiąże się to z wyższą odpowiedzialnością karną, bowiem zgodnie z przepisami kodeksu karnego mężczyźnie, który próbował oszukać sklep, grozi teraz nawet do 8 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska w komunikacie policyjnym.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za rozbój powinny być bardziej surowe?
Prowadziły agencję towarzyską w Toruniu. Trafiły za kratki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE