Żużlowe emocje

Żużel. KS Apator Toruń zaprezentował kevlary na sezon 2024

2024-04-02 19:47

Żużel: KS Apator Toruń przystąpi do sezonu 2024 PGE Ekstraligi w odświeżonych kevlarach. Ich wygląda został ujawniony podczas prezentacji drużyny. Nowe "garnitury" toruńskich "Aniołów" mają być rzecz jasna dodatkiem do wyników. Zdjęcia prezentujemy w naszej galerii.

W Wielkanocny Poniedziałek (1 kwietnia 2024) KS Apator Toruń zasugerował w mediach społecznościowych kevlary w kolorze purpury. Wielu zastanawiało się, czy to prima aprilis, czy coś poważnego się za tym kryje. Odpowiedź poznaliśmy dzień później, podczas prezentacji drużyny w Auli UMK w Toruniu. Nowe "garnitury" żużlowców z pewnością nie są fioletowe, za to znacząco różnią się od tych z sezonu 2023. Zaryzykujemy że są elementy, które zaskoczą fanów z grodu Kopernika. Najważniejszymi pozostaną jednak wyniki, które "Anioły" będą osiągać w swoich strojach.

Zobacz nowe kevlary KS Apatora Toruń w galerii ze zdjęciami

Żużel. Apator szykuje się do sezonu 2024 PGE Ekstraligi. Wyjazd na początek

Podopieczni trenera Piotra Barona rozpoczną sezon od wyjazdu do Gorzowa. Mecz z tamtejszą Stalą zaplanowano na 14 kwietnia. Wcześniej, "Anioły" odjadą dwumecz sparingowy z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Do tej pory KS Apator wygrał dwa spotkania testowe - na Motoarenie przegrywały NovyHotel Falubaz Zielona Góra i ZOOleszcz GKM Grudziądz. Rywale wygrywali za to na swoich torach.

W składzie torunian nie ma zmian w stosunku do sezonu 2023. Seniorami są Emil Sajfutdinow, Patryk Dudek, Paweł Przedpełski i Wiktor Lampart (u24). Zagranicznym zawodnikiem jest Brytyjczyk Robert Lambert, a juniorzy to Krzysztof Lewandowski, Mateusz Affelt i Oskar Rumiński. Od maja będzie można korzystać również z Antoniego Kawczyńskiego, który skończy 16 lat.

Bartosz Zmarzlik szczerze o najtrudniejszym momencie w drodze po czwarte mistrzostwo świata

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki