Żużlowe emocje

Żużel. Zmarzlik wygrał w Teterowie. Liderzy Apatora bez błysku

2023-06-11 10:44

Żużel: Bartosz Zmarzlik wygral Grand Prix Niemiec w Teterowie. Ten obiekt ponownie był szczęśliwy dla reprezentanta Polski. O niedosycie mogą mówić liderzy For Nature Solutions KS Apatora Toruń - Patryk Dudek i Robert Lambert. Blisko finału był Brytyjczyk. Zobaczcie podsumowanie i galerię ze zdjęciami na se.pl/torun.

Żużel. Zmarzlik najlepszy w Teterowie. Lambert i Dudek z niedosytem

4 czerwca 2022 roku Iga Świątek wygrała finał French Open na kortach Rolanda Garrosa, a Patryk Dudek wygrał GP Niemiec w Teterowie. 11 czerwca 2023 roku Iga znów była królową Paryża, a zawody w Niemczech wygrał Bartosz Zmarzlik. Trzeba przyznać, że tenis i żużel tego samego dnia to dość szczęśliwe połączenie dla Polaków.

W sobotni wieczór, Zmarzlik rozpoczął spokojnie. W biegu trzecim wygrał z nim Jason Doyle, a w piątym Jack Holder. Później trzykrotny mistrz świata był już nieuchwytny dla rywali. Co ciekawe, jego pogromcy również stanęli na podium. Lider Cellfast Wilków Krosno był drugi, a młodszy z braci Holderów musiał się zadowolić trzecią lokatą. Do finału sensacyjnie wjechał też dotychczasowy outsider cyklu, Szwed Kim Nilsson.

Do półfinału wjechał jeden przedstawiciel For Nature Solutions KS Apatora Toruń - Robert Lambert. Brytyjczyk wyglądał w turnieju głównym bardzo dobrze i z 10 punktami wywalczył spokojny awans do najlepszej ósemki. W pierwszym półfinale walczył o pierwsze miejsce ze Zmarzlikiem, ale popełnił błąd i spadł na koniec stawki. Chwilę później defekt na starcie zaliczył Daniel Bewley, który po raz czwarty w tym sezonie odpadł w półfinale. Koniec końców, czwórkę finałowych szczęśliwców stworzyli Zmarzlik, Doyle, Jack Holder i Kim Nilsson. W takiej kolejności zameldowali się na mecie decydującej gonitwy.

Przed półfinałami odpadli dwaj reprezentanci Polski - Patryk Dudek i Maciej Janowski. "Duzers" miał szanse na awans w ostatniej serii startów, ale przegrał ze Zmarzlikiem i Woffindenem, co oznaczało koniec turnieju dla ubiegłorocznego zwycięzcy. W klasyfikacji generalnej "Magic" i "Duzers" wyprzedzają tylko Kima Nilssona. Z kolei obrońca tytułu ma już 12 punktów przewagi nad Jackiem Holderem i aż 16 nad Doyle'm.

Zdjęcia z GP niemiec w Teterowie zamieszczamy pod tekstem!