Błyskawiczna akcja

3-latka zaginęła podczas spaceru! Chwile grozy w Gdańsku

2023-08-01 9:53

Gdańsk: Policjanci z komisariatu na Przymorzu nie tracili nawet sekundy, gdy otrzymali zgłoszenie o 3-letniej dziewczynce, która zniknęła podczas spaceru na ul. Jantarowej. Na szczęście cała sprawa ma swój happy end. Funkcjonariusze przekazują apel do rodziców i opiekunów.

W takich przypadkach nie ma chwili do stracenia i gdańscy policjanci z komisariatu na Przymorzu dobrze o tym wiedzą. W niedzielę (30 lipca 2023 r.) przed godziną 11:30 do stróżów prawa, którzy wykonywali czynności służbowe w okolicach ul. Jantarowej podeszli zaniepokojeni rodzice i poinformowali o tym, że podczas spaceru stracili z oczu swoją 3-letnią córkę. Zgłaszający przekazali policjantom rysopis dziewczynki. Dzielnicowa i policjant z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego podjęli błyskawiczne działania i zaczęli szukać dziecka. Funkcjonariusze rozmawiali z napotkanymi osobami, dokładnie sprawdzali miejsca, gdzie dziecko mogłoby przebywać, sprawdzali wejścia na plażę. Na szczęście szybko przyszedł przełom w tej sprawie. 

Gdańsk: 3-latka odnaleziona po 15 minutach

- Kilkanaście minut później przy wejściu na plażę nr. 63 funkcjonariusze zauważyli 3-letnią dziewczynkę. Dziecko całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę rodzicom - informują policjanci z Gdańska w komunikacie, przesłanym mediom.

Trwa sezon urlopowy. To właśnie podczas wakacji zdarza nam się zgubić czujność. W związku z tym, policjanci z Gdańska opublikowali cenne rady dla rodziców i opiekunów. Prezentujemy najważniejsze z nich!

  • Nigdy nawet na chwilę nie trać z oczu dziecka, maluch w ciągu minuty w zatłoczonym miejscu może oddalić się na taką odległość, że trudno będzie go szybko odnaleźć.
  • Podpowiedz dziecku, jak ma się zachować, gdy się zgubi. Powinno stać w miejscu i czekać, aż je znajdziesz (nie wolno mu wychodzić ze sklepu czy dworca, wsiadać z nikim do samochodu).
  • Zapisz dane. Na czas podróży, spaceru (i nie tylko) przyczep dziecku do ubranka breloczek (np. taki do kluczy, z małym okienkiem i karteczką, na której zmieści się numer telefonu). Możesz też zapisać dane flamastrem na dłoni, na spodzie koszulki lub na specjalnej bransoletce. Tego typu działanie skróci do minimum czas i stres związany z zagubieniem się dziecka.
  • Gdy dziecko się zagubi:
  • Nie trać czasu na szukanie dziecka na własną rękę. Natychmiast zawiadom policję. Zaangażuj też w poszukiwania innych. Proś o pomoc, kogo się da. Jeśli malec zgubi się w sklepie, na dworcu itd., zgłoś to ochronie, by jak najszybciej rozpoczęto monitorowanie wyjść i ogłoszono komunikat.
  • Nie panikuj. To niełatwe, ale konieczne. Płacząc i biegając bezładnie w kółko, trudno działać racjonalnie i skutecznie pomóc małej zgubie.
Sonda
Czy szukałeś/aś kiedyś osoby zaginionej?