35-latka zadzwoniła pod 112 i naskarżyła na swojego męża. Zatrzymała ją policja

i

Autor: Policja Kartuzy 35-latce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Grozi jej surowa kara

35-latka zadzwoniła pod 112 i zgłosiła kradzież. Zatrzymała ją policja

2024-06-11 15:54

35-letnia Ukrainka została zatrzymana przez policję za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Kobieta najpierw zadzwoniła pod numer alarmowy 112 i zgłosiła kradzież tablic rejestracyjnych. Okazało się jednak, że tablice zabrał mąż 35-latki. Chciał w ten sposób uniemożliwić jej prowadzenie pojazdu "na podwójnym gazie". Jeszcze tego samego wieczoru mundurowi zatrzymali pijaną kobietę kierującą volkswagenem.

Kartuzy. 35-latka zadzwoniła pod 112 i zgłosiła kradzież. Zatrzymała ją policja

W niedzielny wieczór (9 czerwca) 35-letnia Ukrainka zadzwoniła pod numer alarmowy 112 i zgłosiła kradzież tablic rejestracyjnych. Sprawą zajęli się kryminalni z Kartuz. Okazało się jednak, że tablice zabrał 31-letni mąż kobiety, który w ten sposób chciał uniemożliwić jej jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Nawet to nie powstrzymało cudzoziemki przed złamaniem prawa. Jeszcze tego samego wieczoru policja zatrzymała ją za kółkiem volkswagena. Mundurowi wyczuli od niej silną woń alkoholu. 

Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma w swoim organizmie 2 promile. 35-latka została zatrzymana i przewieziona do kartuskiej komendy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zaciszne miejscowości nad polskim morzem

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być jeszcze bardziej dotkliwe?
Komornik chce zlicytować część mieszkania za długi byłego męża

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki